Україна направила ООН офіційного листа щодо полонених Росією моряків

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко написав листа Генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу, де нагадав, що Росія має дотримуватися прав полонених українських моряків згідно з їхнім статусом військовополонених

Він закликав оприлюднити цього листа як офіційний документ Генасамблеї та Ради Безпеки ООН, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Україна вимагає, щоб Російська Федерація поважала права 24-х українських військовослужбовців, захоплполонених у Чорному морі 25 листопада 2018 р., враховуючи їхній статус військовополонених, відповідно до міжнародного гуманітарного права", - йдеться у листі.

Єльченко додав до свого листа заяву МЗС України, яка наголошує на абсурдності і незаконності "вироку" московського Лефортовського суду українським морякам, адже всі вони оголосили себе військовополоненими і відмовилися давати будь-які свідчення.

"Суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву… Згідно з Женевською конвенцією 1949 року, немає жодного сумніву, що захоплені Росією українські моряки мають статус військовополонених. Ми вимагаємо від Росії поводитися з ними у повній відповідності до їхнього статусу та поважати їхні права згідно з міжнародним гуманітарним правом", - йдеться у заяві.

Єльченко закликав Генсека опублікувати цей лист як офіційний документ Генеральної асамблеї та Ради Безпеки ООН.

"Я розраховую на вашу підтримку у розповсюдженні цього листа і доданої до нього заяви як документа Генеральної асамблеї та Ради Безпеки ООН у рамках Пункту порядку денного №67 73-ї сесії ГА ООН "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України", - написав він у зверненні.

Розповсюдження цього листа у вигляді офіційного документа Генасамблеї є обов'язком, а не правом Генерального секретаря, пояснив у коментарі речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

"Він буде опублікований протягом наступних кількох днів після завершення внутрішніх процедур в Секретаріаті ООН. Згодом з ним зможуть ознайомитися усі 193 держави-члени ООН", - пояснив український дипломат.

Нагадаємо, 16 січня Лефортовський суд Москви обрав запобіжні заходи ще чотирьом українським морякам - Віктору Безпальченку, Володимиру Варимезу, Владиславу Костишину і Володимиру Лісовому продовжили термін тримання під вартою ще на три місяці - до 24 квітня 2019 року.

Напередодні, 15 січня Лефортовський суд Москви продовжив до 24 квітня строк арешту 12 українським морякам, яких незаконно затримали в Керченській протоці. Згодом ще вісьмох українських полонених моряків залишили під арештом на Росії.

Полонених українців виводили з залу суду під вигуки "Слава Україні".

Посольство України на Росії і команда захисту українських військовополонених моряків просили змінити запобіжний захід на домашній арешт і готові забезпечити їм проживання в Москві.

Захист моряків також заявив про намір оскаржити вирок російського суду в усіх інстанціях, зокрема в Європейському суді з прав людини.

Українська омбудсвумен Людмила Денісова, у свою чергу, запропонувала російській стороні написати пропозиції за списком на обмін українських моряків.

Довідка: 25 листопада 2018 року російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme