Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко написав листа Генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу, де нагадав, що Росія має дотримуватися прав полонених українських моряків згідно з їхнім статусом військовополонених
Він закликав оприлюднити цього листа як офіційний документ Генасамблеї та Ради Безпеки ООН, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.
"Україна вимагає, щоб Російська Федерація поважала права 24-х українських військовослужбовців, захоплполонених у Чорному морі 25 листопада 2018 р., враховуючи їхній статус військовополонених, відповідно до міжнародного гуманітарного права", - йдеться у листі.
Єльченко додав до свого листа заяву МЗС України, яка наголошує на абсурдності і незаконності "вироку" московського Лефортовського суду українським морякам, адже всі вони оголосили себе військовополоненими і відмовилися давати будь-які свідчення.
"Суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву… Згідно з Женевською конвенцією 1949 року, немає жодного сумніву, що захоплені Росією українські моряки мають статус військовополонених. Ми вимагаємо від Росії поводитися з ними у повній відповідності до їхнього статусу та поважати їхні права згідно з міжнародним гуманітарним правом", - йдеться у заяві.
Єльченко закликав Генсека опублікувати цей лист як офіційний документ Генеральної асамблеї та Ради Безпеки ООН.
"Я розраховую на вашу підтримку у розповсюдженні цього листа і доданої до нього заяви як документа Генеральної асамблеї та Ради Безпеки ООН у рамках Пункту порядку денного №67 73-ї сесії ГА ООН "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України", - написав він у зверненні.
Розповсюдження цього листа у вигляді офіційного документа Генасамблеї є обов'язком, а не правом Генерального секретаря, пояснив у коментарі речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.
"Він буде опублікований протягом наступних кількох днів після завершення внутрішніх процедур в Секретаріаті ООН. Згодом з ним зможуть ознайомитися усі 193 держави-члени ООН", - пояснив український дипломат.
Нагадаємо, 16 січня Лефортовський суд Москви обрав запобіжні заходи ще чотирьом українським морякам - Віктору Безпальченку, Володимиру Варимезу, Владиславу Костишину і Володимиру Лісовому продовжили термін тримання під вартою ще на три місяці - до 24 квітня 2019 року.
Напередодні, 15 січня Лефортовський суд Москви продовжив до 24 квітня строк арешту 12 українським морякам, яких незаконно затримали в Керченській протоці. Згодом ще вісьмох українських полонених моряків залишили під арештом на Росії.
Полонених українців виводили з залу суду під вигуки "Слава Україні".
Українська омбудсвумен Людмила Денісова, у свою чергу, запропонувала російській стороні написати пропозиції за списком на обмін українських моряків.
Довідка: 25 листопада 2018 року російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".
ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.
27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.
27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.
Більше новин політики читайте на Depo.Влада