Україна надіслала звернення ООН щодо "виборів Путіна" у Криму (ДОКУМЕНТ)

Україна надіслала генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррішу, голові Ради безпеки Карелу ван Остерому та делегаціям усіх країн-членів офіційні листи щодо проведення незаконних президентських виборів Росії в окупованому Криму

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Маю честь цим листом передати резолюцію Верховної ради України з її зверненням до міжнародного співтовариства у зв'язку із організацією незаконних виборів президента Росії на тимчасово окупованій частині території України - в АР Крим та місті Севастополі", - йдеться в документі.

Зокрема, лист містить заяву МЗС Україні щодо рішення окупаційної влади Криму провести незаконне голосування. "Буду вдячний вам за сприяння в поширенні цього листа та його додатків як документа Генеральної асамблеї відповідно до підпункту (а) пункту 34 Порядку денного 72-ї сесії, а також у Раді безпеки ООН", - йдеться в листі.

У зверненні також наголошується на необхідності не допустити "дій, які б могли заохотити органи влади та окупаційну адміністрацію РФ до порушення суверенітету України, а також прав і свобод людини на тимчасово окупованій частині її території".

Також українські дипломати закликають "застосувати додаткові санкції проти представників органів влади та окупаційної адміністрації Росії" у разі проведення незаконного голосування.

В українській місії повідомили, що інший документ подібного змісту був також адресований делегаціям всіх країн-членів ООН.

Нагадаємо, що прокуратура АР Крим вже відкрила кримінальне провадження за фактом організації незаконних виборів президента Росії на території півострова, які мають відбутися 18 березня. Уже є конкретні підозрювані.

Крім того, СБУ попередила українців про кримінальну відповідальність за участь в цих незаконних виборах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна