Україна наближається до політичного самогубства, – Bloomberg

Протистояння в українській владі можуть мати фатальні наслідки для країни і без зусиль з боку Російської Федерації
Depo.Влада
23 грудня 2015 15:15
ФОТО: depo.ua

Українські чиновники не користаються з того, що Кремль відволікся на Сирію, а дедалі більше зосереджуються на боротьбі одне з одним, передає  Bloomberg.

Видання згадує конфлікт між нардепом Олегом Барною та прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, а також між главою МВС Арсеном Аваковим і  головою Одеської ОДА Михайлом Саакашвілі. Автор окремо зазначив, що під час останньої сварки президент Петро Порошенко сидів, закривши долонями обличчя.

Наступний конфлікт, на думку видання, може розгорітися навколо прийняття бюджету-2016.

Автор статті вважає, що все це може поставити під питання отримання наступного траншу від МВФ розміром у 17,5 млрд доларів. Зокрема, така небезпека вже проявилася у зростанні дохідності українських облігацій.

"Із все ще свіжими спогадами про провал Помаранчевої революції Україна стоїть перед ризиком того, що внутрішні протистояння знищать другу за десять років спробу вирватися з полону комуністичного минулого", – вважає автор.

На думку старшого директора Німецького фонду Маршалла США у Берліні Йорга Форбріга, "Україна дедалі більше наближається до здійснення політичного самогубства", у чому зацікавлена Москва.

Видання вважає, що навіть якщо парламент зробить все правильно, проблемні запитання залишаться актуальними і наступного року. Зокрема видання нагадало, що екс-прем'єр Юлія Тимошенко зберігає бажання ініціювати вотум недовіри Яценюку, в "Самопоміч" хоче скинути наближеного до Порошенка генпрокурора, проти якого також часто виступають активісти, а депутати конфліктують з урядом через новий податковий кодекс і це протистояння залишиться у наступному році.

"Очевидно, що розбіжності всередині правлячої коаліції стають перешкодою для політики. Ймовірність того, що Яценюк залишиться на посаді означає, що протистояння, скоріш за все, посиляться на початку 2016 року", – заявив  аналітик Eurasia Group Алекс Брідо.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада