Україна може заробляти на досвіді ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, - міністр

На розробках українських науковців та досвіді щодо ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Україна може заробляти не тільки міжнародний авторитет, але і кошти
Depo.Влада
8 червня 2016 19:34
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в інтерв'ю Укрінформу, передає depo.ua.

За його словами, екологічна безпека зони - один з головних пріоритетів у роботі Мінприроди на 2016 рік.

"Через 30 років після аварії на ЧАЕС зона відчуження стала набагато безпечнішою. Рівень радіації впав в десять тисяч разів. 6 червня було завершено вивантаження відпрацьованого ядерного палива із енергоблоку №1. До цього від ядерного палива були повністю звільнені енергоблоки № 2 і № 3. Роботи з вивантаження відпрацьованого ядерного палива тривали 9 років. До завершення будівництва сховища СВЯП-2, яке фінансується за рахунок міжнародної технічної допомоги, паливо тимчасово зберігатиметься у сховищі СВЯП-1. Фактично, завершився черговий важливий крок трансформації зони відчуження на територію змін та розвитку".

За словами Семерака, після звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива рівень екобезпеки в зоні відчуження суттєво зросте. "Також ми плануємо завершити до кінця року будівництво арки "Укриття", яка до кінця року буде насунута на четвертий енергоблок. Це буде черговим етапом підвищення екобезпеки в зоні відчуження", - додав він.

Водночас міністр підкреслив, що Україна здобула неоціненний науковий досвід у ліквідації наслідків аварії. "Сьогодні японські науковці цікавляться тими розробками і тим досвідом, які має українська наука, і це є знання, на яких ми можемо заробляти не тільки міжнародний авторитет, але і кошти", - наголосив він.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада