Україна може вести справу проти Януковича без залучення Гааги, - Луценко

Україна може вести судову справу проти екс-президента Віктора Януковича і без залучення Міжнародного кримінального суду в Гаазі, однак для цього ще слід прийняти законодавчі зміни про особливості заочного розслідування організованих злочинних угруповань
Depo.Влада
22 листопада 2016 05:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив по Skype з Гааги в ефірі ICTV глава ГПУ Юрій Луценко, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Чи готові ми пред'являти не підозра, а звинувачення Януковичу вдома, в Україні, без МКС. Відповідь ствердна: "Так, ми готові". Нам залишилося зробити один загальний крок з українським парламентом - прийняти спеціальну статтю Кримінально-процесуального кодексу про особливості заочного розслідування організованих злочинних угруповань", - сказав він.

Генеральний прокурор зазначив, що поки що такої статті не існує, проте вона дуже потрібна.

"Як тільки буде прийнята - буквально протягом місяця - це дасть можливість передати до ознайомлення, а потім і до суду справи щодо Януковича, який підозрюється в колосальних економічних розкраданні та інших злочинах", - наголосив Луценко.

Раніше офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі ухвалив рішення про залучення до справи "Ситуація в Україні" представлення членів сімей загиблих в ході протестів в 2014 році, в якому міститься інформація про те, що насильницькі дії української влади проти протестувальників були організованими.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада