Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо його очолить Прокопчук, - Аваков

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо його очолить росіянин

Він написав у Facebook, повідомляє Depo.ua.

Так, Аваков прокоментував інформацію про те, що Інтерпол може очолити представник Російської Федерації. Зокрема, він заявив, що можливе призначення росіянина на пост глави Інтерполу є абсурдним і суперечить духу і цілям організації.

"Ймовірне президентство Росії в Інтерполі - абсурдне і суперечить духу та цілям організації. У разі, якщо аргументи України та низки інших країн не будуть почуті - Україна розгляне питання про призупинення свого членства в ІСРО", - написав він.

Нагадаємо, 19 листопада нардеп Антон Геращенко заявив, що Україна, США та Канада хочуть заблокувати вибори росіянина.

Раніше 19 листопада, депутат Європарламенту Ребекка Гармс закликала країни ЄС вийти з Інтерполу, якщо організацію очолить російський генерал.

17 листопада стало відомо, що генерал-майор МВС Росії Олександр Прокопчук є головним кандидатом на посаду глави Інтерполу

Довідка: 5 жовтня Франція почала розслідування за фактом зникнення президента Інтерполу Мен Хунвея. У поліцію звернулася дружина Мена, яка живе в Ліоні, де розташована штаб-квартира Інтерполу. За її словами, чоловік вирушив 29 вересня у відпустку на батьківщину, в Китай. Відтоді вона втратила зв'язок із ним.

Пізніше видання South China Morning Post із посиланням на джерело заявило, що Мен Хунвей був затриманий і перебуває під слідством у Китаї.

Французька поліція взяла під охорону дружину зниклого президента Інтерполу.

Водночас Інтерпол направив запит владі Китаю з приводу зникнення очільника організації.

У Китаї підтвердили, що затримали президента Інтерполу.

Згодом в Інтерполі заявили, що президент організації Мен Хунвей подав у відставку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна