Україна і НАТО закликали продовжити санкції проти Росії до повернення Криму

Міжпарламентська рада Україна – НАТО закликала світ продовжити санкції проти Росії
Depo.Влада
8 червня 2015 22:06
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив співголова ради, перший заступник голови Верховної Ради України Андрій Парубій, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Ми закликаємо світ продовжити санкції проти Росії до тих пір, поки ми не відновимо контроль України над її суверенною територією не тільки в Донецьку і Луганську, а також і в Криму. І для нас це дуже важливе положення. Так само в цій заяві ми висловлюємо порушення Мінських угод російським агресором під час атаки на Мар'їнку", - зазначив Парубій.

У документі зазначається, що наступ на Мар'їнку разом з атакою Дебальцеве були найбільш зухвалими порушеннями Мінських угод.

"Ми засуджуємо недавню ескалацію насильства з боку проросійських сепаратистів в районі Мар'їнки, що, як і атака на Дебальцеве, являє собою найбільш зухвале порушення угоди "Мінськ-2". З цієї причини міжнародні санкції повинні зберігатися і розширюватися, поки Росія переконливо продемонструє прихильність міжнародному праву", - йдеться в заяві.

Разом з цим в документі наголошується на необхідності докладати дипломатичних зусиль для вирішення конфлікту з Росією.

Також зазначено, що Росія повинна визнати факт, що Крим і східні регіони України, які зараз окуповані підтримуваними нею сепаратистами, є суверенною українською територією.

Парламентська Асамблея НАТО засудила незаконну анексію Криму і агресивні дії Росії на та "її агресивну кампанію в східній Україні".

Члени Міжпарламентської ради Україна-НАТО також висловлюють впевненість, що Асамблея буде готова надати допомогу Україні в розвитку її відносин з НАТО в разі обрання Україною такого курсу.

Вони закликали Україну імплементувати Річну національну програму співпраці з НАТО.

Разом з тим у заяві йдеться про те, що євроатлантичне співтовариство має надати допомогу Україні у проведенні військової, економічної і політичної реформ і є необхідність зміцнити співробітництво України з НАТО для протидії пропагандистській кампанії дезінформації, яка використовується Москвою для ослаблення української державності.