ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна хоче вдарити санкціями по хімічних компаніях Криму

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України ініціює застосування санкцій до компаній, пов'язаних з виробництвом та реалізацією хімічної продукції з тимчасово окупованого Криму

Depo.Влада
21 вересня 2018 05:04
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу МінТОТ.

Міністерство підготувало пропозиції про застосування санкцій до низки юридичних осіб, які сприяють виробництву хімічної продукції на території тимчасово окупованого Криму всупереч чинному законодавству України, та тих, що здійснюють реалізацію такої продукції на території інших країн.

У відомстві нагадали, що виробником хімічної продукції на тимчасово окупованому півострові в Армянську є ТОВ "Титанові інвестиції" (Росія), яке вже перебуває під санкціями.

"Хімічна продукція виготовлена в порушення встановленого правового режиму тимчасово окупованих територій та з використанням незаконно видобутих корисних копалин з надр, що належать виключно українському народові, зокрема природного газу та води з підземних джерел, а саме виробництво такої продукції загрожує життю та здоров'ю громадян України і на підконтрольних, і на окупованих територіях", - кажуть у міністерстві.

До переліку компаній, проти яких пропонується застосувати санкції, належать: "Летан Інвестментс Лімітед" (Кіпр), ТОВ "Титанактив" (РФ), ТОВ "Центр оптимальних технологій" (РФ), "Охна Холдінгс лімітед" (Кіпр), ТОВ "Хімкомснаб" (РФ), "Толексіс Інтерпрайзіз ЕйДжи"(Швейцарія).

Запровадження санкцій до усіх причетних юридичних осіб унеможливить економічні відносини з Україною, дозволить обмежити або припинити економічні відносини з країнами ЄС.

Міністерство підготувало та надіслало на опрацювання відповідний проект розпорядження до органів державної влади. Потім це розпорядження буде винесене на розгляд уряду та на засідання Ради національної безпеки та оборони України.

Нагадаємо, станом на 20 вересня з 24 серпня зареєстровано 251 звернення в лікарні Армянська і Красноперекопська, госпіталізували 26 людей.

Тим часом станом на 10 вересня через викид хімікатів в анексованому Криму на материкову частину України виїхали 59 людей.

З п'яти районів Херсонщини евакуювали 528 дітей та дорослих через екологічну катастрофу в Криму.

7 вересня на Херсонщині закрили школи та дитсадки через отруйні кримські викиди, дітей евакуюють в санаторії.

Довідка: 27 серпня з'явилися повідомлення, що на півночі Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини.

Кримчани в соцмережі "ВКонтакте" діляться світлинами, на яких видно, що стається з металічними предметами.

3 вересня на межі з Кримом прикордонники "засікли" у повітрі токсичні викиди. Джерелом токсичного забруднення повітря у Херсонській області є завод "Кримський титан" в окупованому Армянську.

4 вересня окупаційна влада Криму вирішила закрити завод та евакуювати дітей.

В Армянську, на півночі анексованого Росією Криму, через забруднення повітря евакуювали уже близько чотирьох тисяч людей.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада