Україна хоче стати частиною європейського газового хабу, – прем'єр

Україна зацікавлена стати частиною проекту зі створення європейського газового хабу, який розробляється з участю Польщі, Румунії, Угорщини та Словаччини
Depo.Влада
9 вересня 2015 18:11
ФОТО: depo.ua

Про це прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сказав під час зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Евою Копач у Варшаві, передає depo.ua з посиланням на прес-службу уряду.

Він наголосив, що участь України в такому газовому хабі посилить незалежність держави і дасть змогу вільно торгувати газом без будь-яких обмежень.

"Створення енергохабу відповідає всім критеріям і стандартам енергетичної політики в Європейському Союзі - і Третьому енергопакету, і Європейській хартії. Це ще один шлях, як нам зробити ціну на газ ринковою, як позбутися російської газової залежності і як впровадити нові та прозорі умови для функціонування енергетичного ринку", - сказав Яценюк.

Він нагадав, що між Україною і Польщею існує меморандум про початок проектування будівництва газового інтерконектора, який дав би змогу збільшити обсяг газових поставок з Польщі до 10 млрд кубометрів палива.

"Україна вже провела перші розрахунки, за якими нашій країні необхідно 160 млн дол. І зараз ми очікуємо оцінку польських партнерів", - зазначив прем'єр.

Нагадаємо, прем'єр-міністри України Арсеній Яценюк та Польщі Ева Копач підписали угоду про надання Україні 100 млн євро позики.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua