Україна готова "мирно" поговорити про "борг Януковича"

Україна готова провести досудові переговори з Росією щодо боргу $3 млрд який
Depo.Влада
13 вересня 2016 10:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в Міністерстві фінансів, передає depo.ua з посиланням на Українські Новини.

Мінфін нагадує, що позиція України чітко викладена в запереченнях проти позову, поданих 27 травня 2016 року в рамках провадження, яке зараз триває в англійському суді.

Проте, Україна готова вступити в подальші переговори про можливе вирішення спору.

"Будь-які такі переговори, які можуть статися у відповідний час, наприклад, під час майбутніх зустрічей з МВФ протягом тижня, що починається 3 жовтня 2016 року, жодним чином не зачіпають позиції України в даному судовому провадженні", - відзначають в Мінфіні.

Відомство заявляє, що в разі знаходження прийнятних підстав суперечка з Росією може бути врегульована мирним шляхом.

При цьому Мінфін впевнений у своїй правовій позиції і зосереджений на підготовці до слухання, запланованого на січень 2017 року.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон про скасування кінцевої дати дії тимчасової зупинки платежів за зовнішніми зобов'язаннями України.

Кабінет Міністрів України запровадив мораторій на виплату за зовнішніми зобов'язаннями країни після того, як Росія відмовилася реструктуризувати кредит в 3 млрд дол., наданий у 2013 році тодішньому президенту України Віктору Януковичу. 

МВФ визнав борг України перед Росією державним.

У травня Росія подала у Високий суд Англії заперечення проти позову, з яким компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC звернулася проти України у лютому 2016 року.

27 липня міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що  цей борг Україну змусили взяти, а тому вона не повинна його повертати. 

12 вересня міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що Росія готова до досудового врегулювання щодо "боргу Януковича".

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада