Мовні дебати у ПАРЄ: 60% угорців провалили ЗНО з української

60% випускників угорської меншини провалили екзамен з української мови, успішно склавши при цьому інші іспити

Depo.Влада
12 жовтня 2017 11:50
ФОТО: depo.ua

Про це під час дебатів у ПАРЄ щодо освітнього закону заявив голова української делегації Володимир Ар'єв, передає Depo.ua.

"У деяких наших школах все навчання велося мовою національних меншин, і тільки дві години на тиждень приділялося українській мові. У результаті у школярів були недостатні знання укранської, що перешкоджало їхньому подальшому навчанню у ВНЗ, де навчання ведеться державною мовою. Учні не могли скласти вступний іспит з української. Наприклад, 60% випускників угорської меншини провалили екзамен з української мови, успішно склавши при цьому інші, наприклад, математику і історію України", - каже Ар'єв.

При цьому він наголосив, що Україна готова до компромісу щодо освітньої реформи, нагадавши, що наша держава сама направила закон на експертизу Венеціанській комісії.

Нагадаємо, сьогодні Парламентська асамблея Ради Європи проводить термінові дебати щодо мовної статті нового Закону України "Про освіту".

Доповідач під час термінових дебатів на сесії ПАРЄ щодо закону України про освіту Андрес Херкель заявив, що ПАРЄ не може вжити якихось юридичних кроків, адже чекає на результати роботи Венеціанської комісії.

11 жовтня перед ПАРЄ виступив президент України Петро Порошенко. Зокрема, він запевнив євродепутатів, що український закон про освіту - це закон рівних можливостей.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада