Україна домовляється з Польщею про скорочення "чорних списків"

Україна пропонує польській стороні скоротити "чорні списки" громадян, яким заборонено в'їзд

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв, передає Depo.ua.

"Українська сторона ініціювала питання оптимізації так званих чорних списків, запропонувавши їх істотно скоротити. Повністю ми не можемо їх скасувати, адже в цих списках є певні громадяни Польщі, які, наприклад, воювали на боці бойовиків на Донбасі чи нелегально відвідували територію окупованого Криму і, звичайно ж, заборона на їхній в'їзд до України збережеться", - зазначив Єлісєєв.

Водночас, на його думку, історики, представники академічних та наукових кіл не повинні суворо каратися за висловлення своїх поглядів щодо історичного минулого.

"Тому ми будемо робити все для того, щоб ці списки скоротити. І я хочу зазначити, що польська сторона позитивно сприйняла це і на сьогоднішній день триває переговорний процес на різних рівнях. Україна прагне мати хороші відносини з Польщею, адже у нас багато спільних викликів, які ми повинні спільно долати", - додав Єлісєєв.

Нагадаємо, останнім часом відносини України й Польщі ускладнилися на культурно-історичному ґрунті.

Варшава заборонила в'їзд до Польщі голові Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу та запустила процедури з метою заборони в'їзду до Польщі особам, котрі підтримують вкрай антипольську позицію.

У Польщі заявили, що не будуть розголошувати імена українців, яким заборонено в'їзд до країни, однак вважає цей список занадто коротким

18 листопада до Польщі не пустили Святослава Шеремета, першого українця з "чорного списку", запровадженого за ініціативою польського міністра Вітольда Ващиковського.

МЗС України викликало польського посла у зв'язку з забороною на в‘їзд до Польщі Шеремету.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook