Україну чекають похмурі роки - Amnesty International

Для України, Росії та інших держав колишнього СРСР найближчі роки будуть похмурими
Depo.Влада
25 лютого 2015 12:06
ФОТО: depo.ua
Україну чекають похмурі роки - Amnesty International
Україну чекають похмурі роки - Amnesty International

Про це йдеться в доповіді Міжнародної правозахисної організації Amnesty International, експерти якої вважають, що кількість жертв серед мирного населення в Україні буде зростати, а гуманітарна обстановка стане ще гірше, передають «Подробности».

«В Україні повстанці, що користуються російською підтримкою, українські війська і добровольчі батальйони не зважали на цивільне населення, що опинилося під перехресним вогнем. Жодна зі сторін не виявила ані найменших намірів притягнути до відповідальності винуватців свавілля», - зазначила у доповіді старший директор дослідницької програми Amnesty International Ганна Нейстат.

Експерти констатували, що міжнародні дипломатичні механізми припинення конфлікту виявилися марними через вето Росії в Раді Безпеки ООН. Так, Радбез «не зміг вжити жодних ефективних дій, коли мова йшла про події, що розгорталися в Україні».

Amnesty International закликає членів Радбезу ООН відмовитися від права вето в ситуаціях геноциду та інших масових звірств.

«Це може змінити правила гри для міжнародного співтовариства і застосування наявних у його розпорядженні інструментів для захисту життів мирного населення. Відмовившись від права вето, п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН нададуть ООН більшу свободу дій в частині захисту цивільного населення, якщо життю людей загрожує серйозна небезпека», - сказав генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті.

Як повідомляв depo.ua, за словами постійного представника України при ООН Юрія Сергєєва, Росію можуть позбавити права постійного членства в Раді Безпеки ООН.

Додамо також, що Міжнародний валютний фонд прогнозує інфляцію в Україні на рівні 27%, а Кабмін - на рівні 26% в 2015 році, іншими словами споживчі ціни зростуть майже на третину.