Зростання "Голосу" і "Слуги народу": Соціологи оприлюднили свіжі рейтинги партій

Результатами соціологічного дослідження показали електоральні настрої українців з 16 по 21 травня

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Рейтинг".

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 16-21 травня 2019 року, 30% опитаних заявили, що Україна рухається у правильному напрямку, 49% – протилежної думки.

Динаміка зміни настроїв населення у позитивний бік продовжується, починаючи з початку року. Відносно більше тих, хто має оптимістичніші погляди на стан справ у країні, спостерігаються серед мешканців Заходу та наймолодших респондентів, виборців партій БПП "Солідарність" та партії Вакарчука. 

Надалі зростає запит на радикальні зміни в країні (87%). Лише 5% виступають за стабілізацію ситуації, 6% – за повернення у минуле. Запит на зміни притаманний абсолютній більшості представників усіх вікових, регіональних та електоральних груп. 

Більше 70% респондентів підтримують ідею розпуску парламенту і проведення дострокових виборів Верховної ради. Найвищий рівень підтримки – на Півдні та Сході (більше 80%). Поряд з цим в інших макрорегіонах за розпуск ВРУ не менше 60% опитаних. Певна відмінність у ставленні до проведення дострокових виборів спостерігається серед прихильників БПП Солідарність, більшість яких – проти цієї ініціативи.

Лідер електоральних симпатій серед політичних сил – партія "Слуга народу". Її готові підтримати 43,8% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. За "Опозиційну платформу – За життя" – 10,5%, БПП Солідарність – 8,8%, Батьківщину – 7,3%, партію "Сила та честь" Смешка – 5,1%, партію Вакарчука – 4,6%, Радикальну партію Ляшка – 3,3%, Опозиційний блок – 3,2%. Рейтинг інших партій – менше 3%.

Партія "Слуга народу" – лідер в усіх макрорегіонах. "Опозиційна платформа – За життя" та "Опозиційний блок" мають міцні позиції у південно-східних областях. Інші партії, що зберігають шанси на потрапляння до парламенту, – у центрально-західних.

Партія "Слуга народу" лідер т.зв. "другого вибору". Її готові підтримати у разі неучасті свого фаворита у виборах, ще 11,4% респондентів, що мають намір голосувати. За "Опозиційну платформу - За життя" у такому випадку могли б проголосувати ще 7,1%, Партію Вакарчука – 6,4%, Батьківщину – 5,1%, партію "Сила і честь" 4,9%, "Опозиційний блок" – 4,3%, Радикальну партію – 3,7%, Громадянську позицію – 3,6%, БПП Солідарність – 3,1%. 

Антирейтинг партій очолює БПП Солідарність. За неї за жодних обставин не проголосували б 51,9%. 

 

58% опитаних заявили, що на парламентських виборах будуть шукати альтернативу серед нових партій, з іншого боку 26% – готові проголосувати за парламентські політичні сили. Запит на "традиційні партії" відносно вищий серед прихильників сил, які зараз представлені у Верховній Раді. Водночас навіть тут від 24 до 40% готові віддати свої голоси "новим" політичним проектам. 

Підтримка соціально-економічних ініціатив партії – головний мотив вибору політичної сили серед респондентів (59%). Виходячи передусім з симпатій до лідера голосують 14%, ідеологічних засад – 10%. Лідерський чинник відносно вищий серед симпатиків Радикальної партії, ідеологічний – БПП Солідарність. При цьому майже дві третини виборців згаданих політичних сил, будуть голосувати, виходячи з соціально-економічних ініціатив партії. 

Нагадаємо, 20 травня президент України Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"