Українці стали менше випивати і рідше купують одяг, – Держстат

За підсумками I кварталу 2020 рокув Україні зросли споживчі витрати на 8,1% до аналогічного періоду 2019-го, а в II кварталі скоротилися відразу на 10,4%

Українці стали менше випивати і рідше ку…

Про це свідчать дані Держстату за I і II квартали нинішнього року, передає Depo.ua.

Витрати на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 7,4% в I кварталі і впали на 7,5% у другому.  Та вже у II кварталі українці стали вести більш здоровий спосіб життя: витрати на тютюн, алкоголь і наркотики, які виросли до цього на 3,5%, в карантин знизилися на 11,1%.

Сильніше скоротилися витрати на одяг і взуття — на 19,2%. Водночас, присутнє певне спотворення, адже магазини і ринки були закриті через карантин.

У II кварталі на 2,2% зросли витрати на предмети домашнього вжитку і побутову техніку. Цьому є пояснення: люди різко почали проводити багато часу вдома. В I кварталі зростання витрат на ті ж категорії товарів становило 9,9%, тобто люди почали економити. Зросли видатки на ЖКГ і паливо — на 6,4% у II кварталі. У першому зростання становило 19,4%, але тоді все ж весь період був опалювальний сезон.

За всіма іншими категоріями — зниження. Найпомітніше — на ресторани і готелі (мінус 38,7%) і на відпочинок і культуру (мінус 28,1%). Воно й зрозуміло: через карантин було закрито практично все, так що тут швидше дивно, що падіння не виявилося ще більш значним. Те саме можна сказати і стосовно транспорту: мінус 27,8%.

Дивує скорочення витрат на зв'язок (мінус 6% в II кварталі, в першому було мінус 1,8), адже, здавалося б, в ситуації карантину люди повинні були б більше спілкуватися віддалено.

Статисти також зафіксували невелике скорочення витрат на здоров'я — на 2,5% у другому кварталі при зростанні на 12,2% в першому. Саме це скорочення, швидше за все, пояснюється поведінкою потенційних пацієнтів: люди намагаються зайвий раз не ходити в клінік.

Нарешті, продовжилося і навіть різко посилилося падіння витрат на освіту. Якщо в I кварталі зниження склало 5,5%, то в другому — 17,3%. Адже очні курси та школи теж відправлялися 

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо, на що українці найбільше витрачають гроші.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme