Українська Нацрада з ТБ допомогла Путіну добити кримський телеканал

Сьогодні Національна рада з телебачення і радіомовлення України позбавила ліцензії на мовлення Чорноморську телерадіокомпанію у зв'язку з несплатою збору
Depo.Влада
26 грудня 2014 13:30
ФОТО: depo.ua
Українська Нацрада з ТБ допомогла Путіну добити кримський телеканал
Українська Нацрада з ТБ допомогла Путіну добити кримський телеканал

Про це depo.ua повідомив народний депутат України VII скликання Андрій Сенченко.

«Ганьбиться Нацрада з ТБ і радіомовлення, я їх не розумію! Йдеться про три сільські райони Криму. Під час Януковича «Чорноморці» не продовжили ці ліцензії, вона судилася, відсудила, потім Нацрада не виконувала судове рішення. Потім зібралася нова Нацрада, прийняла рішення продовжити «Чорноморці» ліцензії на ці пункти мовлення, але Крим уже був окупований, і окупанти не просто не дали мовити, а влаштували погром з обшуками», - пояснює Сенченко.

За його словами, зараз Нацрада запропонувала Чорноморській телерадіокомпанії заплатити за продовження ліцензії.

«Сенс платити гроші за ліцензію, якою неможливо скористатися? Ну, я зателефонував керівнику Нацради і кажу: «Мовити ж там неможливо». Але позбавити «Чорноморку» ліцензії у зв'язку з тим, що вона не заплатила - це ганьба Національної ради! Зараз окупанти плескатимуть у долоні і всіляко смакуватимуть, що «Чорноморку» - єдиний канал, який бореться з окупантами в Криму, позбавили ліцензії. Це публічний непристойний акт. Мені сказали: «Ну, ви розумієте, у нас закон: хто протягом місяця не сплатив, той позбавляється (ліцензії - ред.)», - каже нардеп.

На його думку, Нацрада повинна була призупинити виконання рішення про продовження ліцензії до завершення окупації, а не забирати її у кримського телеканалу.

Опротестовувати нинішнє рішення Сенченко не бачить сенсу, так само як і оплачувати ліцензію.

«Заплатити треба 19 тис. грн, але краще їх дати журналістам, які евакуювалися з Криму і кутки знімають у Києві, - сказав він. - Після окупації ТРК «Чорноморська» евакуювалася до Києва і мовить через супутник, у той час як у Криму на всіх частотах «Чорноморки» - «Россия-24».

Також він повідомив, що в Криму вдалося «відбити» майно «Чорноморки».

«Зараз з'ясовуємо, в якому воно стані. Коли був погром, камери, плазми кидали у вантажівку. Ми це все забрали, зараз техніки намагаються зрозуміти, в якому це все стані», - сказав Сенченко.

Як повідомляв depo.ua, у серпні в будівлі Чорноморської телерадіокомпанії - єдиного кримського телеканалу, що перебуває в опозиції до окупаційної влади, відбувся обшук. Федеральна служба судових приставів провела на телеканалі арешт майна, видворивши весь колектив телекомпанії з будівлі на вулицю.