Український МЗС оцінив резолюцію Радбезу ООН

Україна схвалює резолюцію Ради безпеки ООН, прийняту у зв'язку з ситуацією на Сході нашої країни
Depo.Влада
18 лютого 2015 10:36
ФОТО: depo.ua
Український МЗС оцінив резолюцію Радбезу ООН
Український МЗС оцінив резолюцію Радбезу ООН

У зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що вперше з початку російської агресії проти України РБ ООН резолюцією схвалила «Комплекс заходів з імплементації Мінських угод», передає depo.ua з посиланням на коментар українського МЗС.

«Важливим елементом бачимо зафіксоване в резолюції підтвердження відданості лідерів країн «нормандської четвірки», в тому числі президента РФ, імплементації Мінських угод, включаючи Мінський протокол від 5 вересня 2014 року і Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року, підписантом яких є і Росія», - підкреслили українські дипломати.

При цьому в МЗС вважають, що верхом цинізму виглядало внесення такого проекту резолюції саме Російською Федерацією, яка грубо порушує свої зобов'язання по Мінським домовленостям.

«Сьогодні всі країни світу є свідками грубого наступу на Мінські домовленості. Скориставшись дотриманням українською стороною режиму припинення вогню, терористи за підтримки Росії нарощують наступальну операцію в районі Дебальцевого. Російська сторона послідовно блокує виконання місією ОБСЄ свого мандата з моніторингу ситуації. Продовжується постачання Росією зброї на територію України», - стверджують в зовнішньополітичному відомстві.

МЗС України закликав міжнародне співтовариство «вжити всіх заходів для забезпечення негайного і повного припинення вогню і безумовної імплементації Росією і контрольованими нею терористами Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського Меморандуму від 19 вересня 2014 року і Мінського «Комплексу заходів» від 12 лютого 2015 року».

Як повідомляв depo.ua, вчора ввечері Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій одноголосно підтримала Мінські домовленості щодо припинення вогню на Донбасі. Також в документі висловлена серйозна стурбованість у зв'язку з триваючими бойовими діями навколо Дебальцевого, які призвели до численних жертв серед цивільного населення.