"Український Макрон" та фаворит Меркель: Що на Заході пишуть про Зеленського з Порошенком

Зустріч Володимира Зеленського та Петра Порошенка з президентом Франції Еммануелем Макроном, а також візит глави держави до Ангели Меркель стали головними темами щодо України в західних ЗМІ

"Український Макрон" та фаворит Меркель:…

Як повідомляє Depo.ua, Зеленський та Порошенко зустрілися з Макроном у п'ятницю, 12-го квітня. Але Петро Порошенко в той же день встиг завітати й до німецької канцлерки Ангели Меркель.

Євротурне двох

Як пише Deutsche Welle, Меркель зустрілася з Порошенком не запросивши до себе його суперника по другому туру виборів - Володимира Зеленського. У той час, як французький лідер Макрон вирішив зустрітися з обома. 

Видання зазначає, що під час зустрічи Меркель позитивно відгукнулася про дружні стосунки, які вдалося вибудувати за останні роки з українською владою. Також сторони домовилися про продовження діалогу в рамках нормандського формату. "Четвірка" має знову запрацювати. 

"Ми повинні продовжувати йти цим шляхом, тому що це єдиний, який я бачу, на якому ми дійсно можемо домогтися прогресу", - сказала Меркель.

"У деяких областях були досягнуті успіхи, але ще потрібно виконати велику роботу з багатьох питань, тому Німеччина продовжуватиме - незалежно від результатів виборів - підтримувати позитивний і гарний розвиток України", - додала канцлерка.

Deutsche Welle підсумовує, що "Порошенко прагнув зобразити себе під час виборів в якості єдиного лідера, який може протистояти Москві, на відміну від Зеленського, чий єдиний досвід - грати президента в телесеріалі.

Порошенко, який проводив кампанію за залучення України в ЄС і НАТО, заявив, що проведе саміт, щоб припинити боротьбу з Росією відразу після виборів. Зеленський, який ніколи не займав політичну посаду, заявив, що постарається покласти край конфлікту з Росією. Він пообіцяв зберегти проєвропейську траєкторію України і провести референдум про членство в НАТО". 

Фаворитом французької преси, звісно, став Володимир Зеленський. Його іменували "українським Макроном". Зокрема, французька версія Sputnik, яка фінансується Кремлем так і писала про Зеленського. 

А от Le Monde випустили статтю, в якій йдеться, що саме команда Зеленського стала ініціатором зустрічі з Макроном. Видання також називає Зеленського "молодим кандидатом, який бачить себе українським Макроном". Французькі журналісти також розуміють, навіщо Зеленському була така зустріч перед другим туром виборів. Комік мав показати свою близькість до впливового європейського лідера, що дуже важливо, бо в Україні його змальовують проросійським кандидатом, яким маніпулюють росіяни. Таким чином Зеленський показує, що його курс - Захід. 

Табула раса

Американське видання The Hill стверджує, що українські вибори - це знак сучасного часу. 

"У всьому світі економічний застій, міграція та інші проблеми підігрівають огиду до традиційної політики, в результаті чого виборців все більше приваблюють кандидати, які пропонують нове обличчя і новий підхід - навіть якщо кандидати є новачками і їх порядок денний розпливчастий", - пишуть американці. І додають, що важливим є те, чи адаптуються до реалій лідери-початківці. Бо "свобода і демократія в усьому світі занепадають, Вашингтон охолов по відношенню до своїх західних союзників і відмовляється від багатосторонніх торговельних можливостей, Пекін просуває авторитарну альтернативу свободі під керівництвом США. Китай і Росія тісніше співпрацюють в боротьбі з  США, а ядерна зброя може поширитися і ще більше дестабілізувати світ". 

Битва Зеленського з Порошенком за крісло президента України символізують тривожну глобальну політику нашого часу. 

І далі наводимо текст The Hill. 

По-перше, це битва між старим і новим.

Зеленський - це те, що стародавні філософи називали "Табула Раса" або чистий аркуш.

Однак ті ж сили, які можуть привести його до перемоги, надають йому величезні можливості. Тільки 9% відсотків українців висловлюють впевненість в своєму уряді. І це є найнижчим показником в світі другий рік поспіль, тому планка, яку Зеленський повинен подолати, щоб задовольнити громаду, може бути скромною.

Щоб домогтися успіху, Зеленському знадобиться ефективна програма реформ, яка підвищить довіру суспільства за рахунок зменшення корупції, забезпечення прозорості та вирішення серйозних економічних проблем країни.

Порошенко такий же досвідчений, як Зеленський "зелений". Він був вперше обраний до парламенту понад 20 років тому. І працював в урядах президентів Леоніда Кучми, Віктора Ющенка і Віктора Януковича, а також допомагав створювати різні політичні партії.

Він став президентом в 2014 році і з тих пір боровся з проросійськими силами, шукав дипломатичне вирішення конфлікту і переорієнтував Україну з Росії на Захід.

По-друге, це битва між стабільністю і випадковим вибором

Навіть коли "ситі люди" не змінюють лідерів, вони стимулюють радикальні зміни за допомогою інших засобів навіть в традиційних країнах, можливо, не повністю усвідомлюючи наслідки.

Очевидно, саме це і сталося в Британії, де виборці обрали "Брекзіт" на публічному референдумі 2016 року.

Чи можна припустити, що в Україні передбачуваний новий президент знайде менш руйнівні засоби для вирішення економічних проблем?

По-третє, це битва між надією і страхом.

У важкі часи страх є ефективним інструментом кампанії. Дональд Трамп лякав втраченими робочими місцями і падінням заробітної плати через міграцію. І здобув перемогу. А Нетаньягу в Ізраїлі довгий час зберігав свій пост, розпалюючи страхи навколо ізраїльської безпеки.

Значно відстаючи в опитуваннях, Порошенко розпалює страхи про те, чим Зеленський може бути для України. Оскільки Україна знаходиться в стані війни, він закликає до "повної мобілізації всіх українських патріотів", засуджуючи "псевдопатріотів" і "агентів Кремля". Та попереджаючи, що Зеленський підштовхне Україну до Росії.

Для України питання полягає в тому, чи зможе новий лідер заспокоїти потенційно скептично налаштований Захід, прийнявши розумні й ефективні заходи по боротьбі з корупцією, підвищенню рівня життя і утриманню Росії в страху.

Який же він, Зеленський

На сторінках The Wall Street Journal письменник і політичний журналіст Бернар-Анрі Леві поділився враженнями від зустрічі із Зеленським.

Із коміком Леві обговорив чотири теми, заздалегідь попередивши його, що він є другом Петра Порошенка. 

По-перше, Леві і Зеленський говорили про рішучу опозицію коміка російському президенту Володимиру Путіну і бажання зустрітися з ним. По-друге, Леві хотів дізнатися про програму Зеленського і зауважив, що її нема. На що комік парирував просто - вона існує. Також Леві із Зеленським поговорили про Макрона, який коміку дуже подобається. А також те, що Зеленський - єврей.

В підсумку Леві зауважив, що Зеленський, можливо, не такий вже й популіст, як він думав раніше, критикуючи коміка. А за Порошенка французу сумно, бо той вистояв проти Путіна. Та Леві впевнений, що останнього слова Порошенко ще не сказав і він має перемогти на виборах. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme