Українські ЗМІ просять звільнення від фашистів замінити на вигнання нацистів

Держкомтелерадіо звертається до українських ЗМІ з проханням використовувати термін «вигнання нацистських окупантів з України» замість «звільнення України від фашистських загарбників» під час висвітлення 70-ї річниці відступу фашистів з території України

Українські ЗМІ просять звільнення від фа…

Відповідне звернення українських істориків розміщене на сайті Держкомтелерадіо, передає ДеПо.

«Термін «звільнення» передбачає волю, свободу, а в 1944 році Україна не стала вільною», - наголошується в методичних матеріалах, розміщених на сайті Держкомтелерадіо.

«З вигнанням нацистських окупантів Україна не отримала свободу, тільки опинилася під іншим пануванням, результатом якого стали масові репресії та депортації, зокрема сотень тисяч українців, поляків і всього кримськотатарського народу. Волю і свободу український народ одержав тільки після 24 серпня 1991 року, звільнення України відбулося тільки з розпадом Радянського Союзу», - йдеться в зверненні українських істориків.

Крім низки термінологічних зауважень, рекомендацій щодо ключових повідомлень, пам'ятних заходів, українські історики пропонують ЗМІ робити наголос на тому, що вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у рядах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН і УПА), у рядах руху опору інших країн, арміях союзників, які воювали в Італії та Франції, на Далекому Сході і на Тихоокеанському театрі військових дій.

Викриваючи міф, що Росія могла перемогти німецьких окупантів без України, історики зазначають, що внесок України у розгром гітлерівської Німеччини та її союзників важко переоцінити. За оцінками Інституту історії НАНУ, прямі людські втрати України становили від 8 до 10 мільйонів осіб, що більше, ніж сукупні людські втрати Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Франції, Польщі та Канади (близько 7,4 мільйона).

Також українські історики підкреслюють: слід пам'ятати, що «перемога над нацистськими окупантами - спільне досягнення антигітлерівської коаліції і визвольних рухів».

ДОВІДКА: окупація німецькими військами Української РСР проводилася з початку Великої Вітчизняної війни. 28 жовтня виповниться 70 років з дня визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme