"Українська стратегія" Гройсмана: Кого веде у Раду прем’єр-міністр

Попри ідеологічну близькість, "Європейська солідарність" Порошенка та "Українська стратегія" Гройсмана йдуть на вибори різними колонами. Утім в обох багато знайомих обличь

"Українська стратегія" Гройсмана: Кого в…
Фото: УНІАН

7 червня партія "Українська стратегія" провела з'їзд, на якому представила першу десятку кандидатів у депутати. Список очолив сам Володимир Гройсман, який не потребує додаткових представлень. За прем’єра говорять результати роботи очолюваного ним уряду, які експерти та наші західні партнери оцінюють позитивно. Що ж до українців, то згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології 7,7% опитаних хочуть бачити його на чолі уряду й далі. Вище Гройсмана Юрій Бойко, Юлія Тимошенко та Ігор Смешко. Утім, рейтинговий розрив у цьому квартеті незначний.

Далі – за списком.

№2. Лілія Гриневич. Міністр освіти, колишня представниця "Народного фронту"

За час її перебування на посаді стартувала освітня реформа, з’явилася "нова українська школа", яку одні вщент критикують, інші, навпаки, хвалять. Останнім досягненням Гриневич можна назвати проходження в парламенті (правда, поки лише у першому читанні) реформаторського закону про повну загальну середню освіту. Чи встигне Верховна Рада прийняти його остаточно – сказати важко. У всякому випадку у Зе-команді до освітніх законопроектів Міносвіти висловлювалося достатньо зауважень, так передвиборчий процес здатен зупинити освітні нововведення від Гриневич на півдороги.

№3. Олександр Саєнко. Міністр Кабінету міністрів

Саєнко – соратник Гройсмана. З березня 2014 року – позаштатний радник Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. В березні 2015-го очолив Секретаріат Голови Верховної Ради України (Володимира Гройсмана), а 14 квітня 2016-го призначений на посаду Міністра Кабінету Міністрів України. Заслужений юрист України (2016 рік).

№4. Еміне Джаппарова. Перший заступник міністра інформаційної політики

Кримська татарка. Закінчила з відзнакою Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (відділення "міжнародні відносини"). Була учасником кількох міжнародних програм: Державного департаменту США "International Visitor Leadership Program", програми для дипломатів при Інституті міжнародних відносин Клінгендаль, Королівство Нідерланди. Працювала в МЗС та на кримськотатарському телеканалі АТР. З жовтня 2015 року по квітень 2016 року – радник Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму, з квітня 2016-го – перший заступник міністра інформаційної політики.

№5. Євген Нищук. Міністр культури

Ще одна фігура, яка не потребує додаткового представлення. Актор театру і кіно, "голос Майдану", після Революції Гідності міністр культури у двох урядах.

№6. Павло Яблонський. Секнретар Вінницької міської ради.

Очолював офіс "Української стратегії" у Вінниці. У декларації Яблонського 5 земельних ділянок, два житлових будинки і одна квартира. Вся нерухомість у Вінниці і області. У гучних скандалах він не помічений.

№7. Сергій Марченко. Колишній заступник міністра фінансів і екс-заступник голови АП Петра Порошенка

В Адміністрацію екс-президента Порошенка Марченко прийшов наприкінці серпня минулого року, замінивши на посаді звільненого Дмитра Шимківа. Курував в АП економічний блок. На посаді заступника міністра фінансів працював з травня 2016 року до липня 2018 року. У Мінфіні курирував питання фіскальної децентралізації, бюджетного процесу й податкової політики.

№8. Павло Петренко. Міністр юстиції

Ще один політичний довгожитель. Міністерство юстиції Петренко очолив після Майдану, залишився на цій посаді і після зміни керівника Кабінету міністрів.

Петренка вважають одним із найближчих соратників Арсенія Яценюка. Оскільки "фронтовики" у виборах самостійної участі не беруть, міністр юстиції спробує потрапити до наступного парламенту у політсилі Гройсмана.

№9. Андрій Тетерук. Народний депутат, "Народний фронт"

У нинішній парламент прийшов з посади командира добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Миротворець" ГУ МВС України в Київській області. За час перебування у Верховній Раді став автором кількох успішних законопроектів, які стосувалися питань оборони. Проте найвідомішим Тетерук став завдяки історії, коли у жовтні 2017 року виніс із сесійної зали димову шашку і по дорозі дав стусана колезі Семену Семенченку. Шашку, нагадаємо, заніс у залу "свободівець" Юрій Левченко.

№10. Віктор Єленський. Народний депутат, "Народний фронт"

Релігієзнавець, один із найвідоміших борців з УПЦ МП у Верховній Раді. Зокрема, був серед авторів закону "Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)". Закон прийняли, однак після зміни влади виконання цього закону заблокувалося судом. А, як нещодавно повідомили ЗМІ, зупинився і перехід релігійних громад до ПЦУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme