UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Українець, який працював на місці катастрофи рейсу PS752, розповів, які деталі літака не знайшли

Українські експерти виявили сліди від вражаючих елементів ракети у кабіні та на кріслах літака МАУ, збитого ракетою в Ірані, саму кабіну знайшла саме українська група

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на BBC.

Водночас деяких елементів літака не виявили досі.

Цих експертів Україна відправила в Тегеран одразу після катастрофи лайнера, в результаті якої загинули 176 пасажирів і членів екіпажу. Про деталі роботи експертів розповів один з керівників групи, директор Київського науково-дослідницького інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін.

За його словами, до Ірану вилітало 45 експертів: фахівців з авіабезпеки, ДНК-аналізу, мобільно-рятувальний загін ДСНС та слідчі, які займалися вивченням причин падіння літака. Частина групи безпосередньо виїжджала на місце падіння. Там же виявили, що серед знайдених уламків повністю відсутня нижня і передня частини літака.

"Потім передню частину літака ми знайшли під землею, вона була присипана. Вони (іранці. - Ред.) її самі не побачили. А нижньої частини літака до цього часу не існує, як і основної маси крісел, де сиділи пасажири", – розповів Олександр Рувін.

Утім, кілька крісел все ж знайшлись: зокрема крісла бортпровідниць спереду літака та кілька пасажирських крісел. "Ми побачили сліди втручання інших елементів: порізи, нашарування та інші металеві уламки, які не стосувалися цих крісел", - відзначив експерт.

Потім з уламків реконструювали кабіну літака. "У процесі вивчення передньої частини кабіни пілотів ми виявили ознаки пожежі, дії вражаючих елементів іншого предмету: ракети чи іншого…" – повідомив Олександр Рувін.

І додав: "Ми відібрали зразки вражаючих елементів, частин літака, а також зробили змиви, які дадуть можливість вказати вид вибухової речовини. А уламки - віднести до вражаючих факторів тієї чи іншої ракети". За його словами, тип ракети можна буде точно визначити після всіх експертиз.

Нагадаємо, 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

14 січня представник судової влади Ірану Голямхосейн Есмаїлі заявив, що заарештовано декілька людей, причетних до авіакатастрофи українського літака МАУ під Тегераном.

 

Читайте також:  Іран збив український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme