Україні потрібні гарантії виконання Мінських домовленостей - Яценюк

Україні потрібні реальні і відчутні гарантії, як виконати Мінські домовленості
Depo.Влада
13 лютого 2015 15:55
ФОТО: depo.ua
Україні потрібні гарантії виконання Мінських домовленостей - Яценюк
Україні потрібні гарантії виконання Мінських домовленостей - Яценюк

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв'ю CNN, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу уряду.

«Разом з нашими західними партнерами ми повинні зробити все, щоб підвищити військові можливості України, щоб гарантувати, що Мінські домовленості будуть виконані Росією», - сказав він.

У той же час Яценюк нагадав, що у вересні минулого року вже були підписані Мінські домовленості, але Росія ці домовленості порушила.

«Ми не віримо жодним словам і паперам. Повинні вірити тільки діям», - сказав прем'єр.

При цьому Яценюк підкреслив, що Росія повинна відкликати свої війська, важке озброєння, артилерію, роззброїти всі незаконні угрупування.

«Але ключове питання - чи зможемо ми відновити контроль над українсько-російським кордоном. Закрити кордон між Україною і Росією - це ключова умова», - сказав він.

Прем'єр заявив, що Росія буде затягувати цей процес.

«Але наша мета - повернути контроль над Донецьком і Луганськом, відновити українську владу у всіх регіонах, в тому числі і тих, які знаходяться під тимчасовим контролем очолюваних Росією терористів», - сказав він.

Як повідомляв depo.ua, вранці 12 лютого в Мінську завершилася зустріч «нормандської четвірки», яка тривала понад 15 годин. Результатом переговорів став прийнятий Комплекс заходів з виконання Мінських угод.