Україна збирається оновити ВПС літаками НАТО, – ЗМІ
Українська влада має наміри найближчим часом оновити Військово-повітряні сили ЗСУ за допомогою західних літаків, на це планують виділити близько 12 мільярдів доларів
- Головна
-
26 травня 2020 16:16
Про це пише польське видання Rzeczpospolita, передає Depo.ua із посиланням на ТСН.
Таким чином Україна планує поступово замінювати літаки, які були створені за часів СРСР і переважно мають російське обладнання та елементи. Сума, яку планують витратити на оновлення авіації, становитиме близько 12 мільярдів доларів. Зважаючи на масштаб потреб, можливості є відносно малими.
Водночас нові західні літаки зможуть замінити старі типи винищувачів. Йдеться про літаки МіГ-29, Су-27, Су-25, Су-24М та Су-24МР. Скоріше за все, українська влада обиратиме заміну серед літаків четвертого покоління. За даними видання, у ВПС ЗСУ можуть з’явитися Lockheed Martin F-16 Block 70/72, Saab JAS-39E/F Gripen, Boeing F/A-18E/F Super Hornet Block III, або Eurofighter Typhoon.
Загалом же у планах України закупити близько 108 бойових літаків. Закупівля триватиме у кілька етапів, а перший планують розпочати уже в 2021-2022 роках. На цей період заплановане придбання перших 12 літаків, які мають доставити до 2025 року. Поступово Україна зможе виводити з експлуатації радянські літаки, термін придатності яких закінчується після 2030 року.
Через неможливість придбання російських компонентів та озброєння для ремонтів або модернізації літаків ВПС України будуть змушені систематично скорочувати кількість авіаційної техніки, яка матиме бойову готовність.
Нагадаємо, що співпраця із країнами НАТО іде і в інших напряках. Наприклад, Канада передала українській армії сім апаратів штучної вентиляції легенів.
Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News
- 20:56 Стало офіційно відомо, коли в Лозанні розглянуть справу про скандальний матч збірної України ФОТО
- 20:56Стало відомо, для чого Пушилін поїхав в окупований Крим ФОТО
- 20:35Посол розповів про підготовку візиту Макрона в Україну
- 20:32"Рома" Фонсеки продовжує "полювати" за футболістом "Шахтаря" ФОТО
- 20:10У США закликають видавництва не публікували мемуари Трампа та його посадовців
- 20:08Найкращий тенісист України назвав себе "дерев'яним", тому він займеться йогою ФОТО
- 20:07Сторони ТКГ домовилися про відновлення газопостачання до Мар'їнки
- 20:07 США пообіцяли санкції проти судна "Фортуна", яке будує "Північний потік-2"
- 19:51Арешт Навального: Три країни закликають Борреля відкласти візит до Москви
- 19:49Стало відомо, коли голова місії ОБСЄ планує відвідати Донбас
- 19:44Польський тренер зізнався, за рахунок чого його "Легія" перемогла "Динамо" ФОТО
- 19:37У Німеччині оскаржили дозвіл на будівництво ділянки "Північного потоку-2"
- 19:22У окупованому Севастополі матрос мало не помер після примусового вакцинування "Супутником V"
- 19:19Стало відомо, скільки "Рух" заплатив "Копенгагену" за зіркового футболіста-ветерана ФОТО Відео
- 19:05На Донеччині судитимуть "чиновника держбезпеки ДНР"
- 18:58На Росії повідомляють про перші затримання протестувальників на підтримку Навального Відео
- 18:56Навального повезли у легендарну "Матросскую тишину" Відео
- 18:55 Офіційно: У Лукашенка і Білорусі забрали чемпіонат світу з хокею ФОТО
- 18:47У Запоріжжі фальшиві туроператори ошукали клієнтів щонайменше на 400 тисяч гривень