Україна зацікавлена не виходити із Угоди про відкрите небо

Україна якнайбільше зацікавлена у збереженні та подальшій імплементації Договору з відкритого неба, але за умови його добросовісного виконання усіма без виключення державами-учасницями

Україна зацікавлена не виходити із Угоди…

Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України у зв’язку із намірами США вийти з Договору з відкритого неба, інформує Depo.ua.

"Міністерство закордонних справ України взяло до уваги офіційне повідомлення Державного департаменту США про наміри США вийти з Договору з відкритого неба (ДВН). Україна якнайбільше зацікавлена у збереженні та подальшій імплементації цього Договору, але за умови його добросовісного виконання усіма без виключення державами-учасницями", — йдеться в заяві МЗС.

Зі слів дипломатів, починаючи з моменту підписання, Україна завжди була відданою ДВН, який є одним з базових міжнародних договорів у сфері європейської безпеки і контролю над озброєннями та об’єднує 34 держави-учасниці, включаючи європейські країни, США та Канаду.

Режим "відкритого неба" сприяв імплементації Резолюції ГА ООН "Проблема мілітаризації АР Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів".

"Проте, починаючи з 2015 року, роль та ефективність ДВН у цілому поступово знижується через неможливість здійснювати міжнародний повітряний моніторинг за військовою активністю РФ у найбільш критичних для безпеки України районах — над тимчасово окупованою територією АР Крим і м. Севастополь, Донецької та Луганської областей внаслідок їх окупації Росією та заборони польотів над ними, як і над ділянками території РФ, прилеглими до державного кордону України. Водночас, заради збереження верифікаційного режиму „відкритого неба", Україна закликає всіх держав-учасниць докласти максимальних зусиль для пошуків виходу з ситуації, що склалася", — наголосили в міністерстві.

Читайте також: Трамп під закритим небом: З яких ще договорів щодо контролю над озброєнням можуть вийти США

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"