Україна заплатить 5 тис. євро засудженій за зрізану стрічку з вінка Януковича

Сьогодні Європейський суд з прав людини зобов'язав державу Україна виплатити 5 тис. євро в якості моральної компенсації пенсіонерці Галині Швидкій, яка була засуджена на батьківщині за те, що в 2011 році зрізала стрічку з вінка, покладеного екс-президентом Віктором Януковичем до пам'ятника Шевченка
Depo.Влада
30 жовтня 2014 15:56
ФОТО: depo.ua
Україна заплатить 5 тис. євро засудженій за зрізану стрічку з вінка Януковича
Україна заплатить 5 тис. євро засудженій за зрізану стрічку з вінка Януковича

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на відповідне рішення ЄСПЛ.

Суд визнав, що українська влада порушила дві статті Конвенції про захист прав людини - про право на висловлювання думки і на оскарження судового рішення.

Як відомо, 24 серпня 2011 року Янукович поклав вінок до пам'ятника Шевченка, а поруч проходили мітинги опозиції. Одна з учасниць протесту Галина Швидка зрізала з президентського вінка стрічку з прізвищем Януковича. Згодом жінку затримали, а суд визнав її винною в хуліганстві і призначив найвище покарання по цій статті кримінального кодексу - арешт на 10 діб.

ЄСПЛ погодився з тим, що заявниця дійсно вчинила хуліганські дії, але вказав на політичну мотивацію судового процесу над нею. У Страсбурзі підкреслили, що призначення максимально можливого покарання для 63-річної жінки, яка не мала проблем із законом і не несе небезпеки суспільству, є непропорційно жорстким рішенням. У ЄСПЛ зазначили, що Галина Швидка змогла оскаржити вирок тільки після того, як повністю відбула покарання, що свідчить про порушення права на оскарження.