Україна входить в період великих і малих зрад, – директор Українського інституту майбутнього

Місцеві вибори в Україні не породили масу нових регіональних князьків, а лише дозволив існуючим закріпити суб'єктність, а попереду у нашої країни – період великих і малих зрад

Україна входить в період великих і малих…
Фото: Сергій Людкевич / Depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Facebook-сторінку Денисенка.

Виконавний директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко звернув увагу на те, що після цих виборів з'явилися заяви про про регіональний феодалізм і утворення цілого прошарку князьків. "Але в мене є просте питання: а раніше цього не було? Мамай не тримав Полтаву і не воював з Удовиченком? Чи Марцинків не був всім для Франківська, а Сухомлин для Житомира? Чи у нас не було нетипових союзів в міських і обласних радах раніше?", – нагадав політолог.

Щодо того, чи відбулася повна консервація і посилення старих еліт, виконавчий директор Українського інституту майбутнього зазначив: "Інколи так, а інколи ні. От навіть вищеназваний Мамай, зараз має дуже попотіти, щоб створити свою стабільну більшість. Я думаю, що він її створить. Тільки знаєте, завдяки кому він і, багато хто інший, створить цю більшість? Перш за все, завдяки зрадникам. Тільки знаєте, що змінилося? Раніше цих зрадників називали тушками і голосували за них. А тепер їх не називають ніяк і голосують за них".

Денисенко відзначив також, що закон, який дозволив створення регіональних партій ("за цим рішенням, між іншим,  стоїть одна крупна грантоідська організація, яка отримала величезні кошти на свій закон, а зараз дуже активно охає та ахає через новітній феодалізм", – іронічно зауважив політолог) не породив масу князьків: "Цей закон всього лише дозволив цим князькам оформити певну суб‘єктність. А продажні політики в Києві, дозволили їм купити франшизи на всеукраїнські бренди і створювати нетипові політичні союзи на місцях. От в часи Януковича цього не було б навіть теоретично - всі ці князьки були загнані в Партію Регіонів. Але вони були, є і не збираються нікуди зникати".

Вадим Денисенко закликає не переоцінювати результати місцевих виборів: "Тільки дурень може зараз всерйоз обговорювати перемогу на виборах за кількістю обраних мандатів. Бо вага голови земельної комісії в Києві може бути в рази більшою ніж трьох чи чотирьох голів ОТГ". Але суспільство, зауважив очільник Українського інституту майбутнього, живе в ілюзії, що кількість депутатів дорівнює політичному впливу.

Головним питання цих місцевих виборів Денисенко визначив те, чи змінили вони щось в системі прийняття рішень по лінії столиця-регіон. "На жаль, майже нічого. – констатував неприємний факт політолог. – І, з цієї точки зору, ми маємо дуже серйозну проблему: вибори не випустили пар. А вибори - це найкращий клапан для випуску пару. На жаль, ці вибори не дають нам політичного люфту". А значить, резюмував політолог, влада повинна або випускати пар іншими методами, або готуватися до розкачування ситуації з низів.

"В такій ситуації, на жаль,  кратно росте роль зрадників. І зараз ми, на жаль, входимо в період великих і маленьких зрад. Звичайно, ці зради були після всіх виборів. От тільки зараз їх кількість і їх цинічність буде в рази вищою", – упевнений виконавчий директор Українського інституту майбутнього.

Читайте також: Вибори закінчилися: Хто переміг і де на українців очікують війни між політиками

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme