Україна вимагає покарання для чехів за вояж до Криму

Посольство України в Чехії закликає владу цієї держави вжити відповідних заходів до своїх громадян, які в порушення санкцій їздять до анексованого Криму

Україна вимагає покарання для чехів за в…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на посольство України в Чехії.

Посольство України в Чеській Республіці звернуло увагу на повідомлення деяких "засобів масової інформації" в окупованому Росією Криму щодо незаконного відвідання окремими громадянами Чехії окупованого півострова. Більшість учасників цієї групи вже не вперше порушують українське законодавство стосовно відвідання окупованої території Автономної Республіки Крим.

"Хотіли б у зв’язку з цим їм лише нагадати, що за порушення порядку в’їзду на окуповані території передбачена не лише адміністративна, але й кримінальна відповідальність. Особливе занепокоєння викликають повідомлення про те, що учасники групи нібито обговорили з представниками російської окупаційної влади питання щодо "налагодження поїздок туристичних груп" з Чехії до окупованого Криму, що було б прямим порушення режиму санкцій ЄС. У цьому зв’язку закликаємо компетентні органи Чеської Республіки перевірити зазначену інформацію та, у разі її підтвердження, вжити відповідних заходів до осіб, які закликають до порушення санкцій або уже їх порушують", – кажуть у посольстві.

За наявною інформацією, у складі групи порушників українського законодавства були й представники керівництва т.зв. "Світової ради Підкарпатських русинів", з якими нещодавно зустрівся президент Чехії.

"На жаль, це є ще одним підтвердженням того, що ця організація діє в руслі та, очевидно, під керівництвом Кремля, з метою дестабілізації ситуації в Україні. Очікуємо, що дії згаданих осіб отримають засудження з боку відповідних чеських органів та чеської громадськості", – додали у відомстві.

Нагадаємо, президент Чехії Мілош Земан прийняв делегацію "Світової ради підкарпатських русинів" і обговорив "більшу автономію" Закарпаття. До делегації увійшли лідери організації, яка нарікає на утиски русинів в Україні, деякі зі співрозмовників Земана також відомі тісними контактами на Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook