Резніков заявив, що Україна виконуватиме Мінські угоди, але наполягатиме на їх перегляді

Будь-які рішення щодо майбутнього Мінських переговорів можуть ухвалювати тільки лідери "нормандської четвірки", Україна буде їх реалізовувати, але все-таки наполягатиме на перегляді

Резніков заявив, що Україна виконуватиме…
Фото: Офіс президента

Про це заявив віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, інформує Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Він наголосив, що Україна продовжує активно працювати в рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ), але наполягає на необхідності перегляду Мінських угод.

"Рішення про те, що Мінськ "народився" було ухвалено на рівні "нормандського формату", відповідно, тільки в цих консультаціях можуть ухвалюватися будь-які інші рішення, пов'язані з Мінськом. ТКГ – це технічний та логістичний центр, завдання якого контактувати з питань, які виникають, але всі рішення мають і можуть ухвалюватися тільки лідерами "нормандського формату", – додав Резніков.

Віцепрем'єр-міністр додав, що "нормандська зустріч" може пройти і в заочному форматі, якщо на це погодяться лідери країн-учасниць. Віцепрем'єр уточнив, що консультації реалістично провести у вересні після виконання зобов'язань саміту в Парижі. Але тільки "при наявності взаємної згоди всіх учасників в цьому процесі".

За його словами, низка пунктів Мінських угод від лютого 2015 року не відповідають сьогоднішнім реаліям. Він нагадав, що в документі позначені вже неактуальні дати виконання домовленостей, лінія розмежування і порядок проведення виборів в ОРДЛО до відновлення контролю України над своїм кордоном.

"Є маса речей, які сьогодні вже не працюють, і тому сторони в Мінську не можуть домовитися апріорі. Про це кажуть і наші європейські партнери, починаючи з фрази канцлера Німеччини фрау Меркель про те, що Мінськ не висічений на камені. Нічого нового я не сказав", – додав він.

Раніше заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що Україна має офіційно підтвердити наміри переглянути Мінські угоди. В іншому випадку Росія буде розглядати це як відмову України від усіх домовленостей і від переговорів по Донбасу.

Олексій Резніков вважає заяву заступника глави адміністрації президента РФ Дмитра Козака, що Україна має офіційно підтвердити наміри переглянути Мінські угоди. В іншому випадку Росія буде розглядати це як відмову України від усіх домовленостей і від переговорів по Донбасу, "дипломатичною відповіддю" на інцидент з висловом Бориса Гризлова на засіданні Тристоронньої контактної групи. Представник РФ тоді заявив, що "сьогодні в Україні створено ще дві держави". Україна в ОБСЄ вже попросила Росію офіційно відреагувати на ці слова.

"Гризлов зробив щось поза мінським процесом, його риторики і вокабуляру, це зрозуміло чудово і російській стороні. Тому вони шукають пояснення на дипломатичному рівні. Мало того ми офіційно попросили дати свою позицію: підтвердити або спростувати те, що мабуть зопалу сказав Гризлов на засіданні ТКГ. І зараз вони використовують ту ж риторику щодо моєї заяви", – пояснив віцепрем'єр.

Він також зазначив, що на сьогодні Україна підтверджує свою прихильність Мінським угодам і активно намагається їх реалізувати. Як приклад глава Мінінтеграції назвав те, що 10 липня українська сторона ТКГ подала списки на взаємне звільнення утримуваних осіб.

"На сьогодні ми працюємо з Мінськом, цей майданчик необхідний як мінімум для гуманітарних цілей", – уточнив Резніков.

Нагадаємо, що днями Резніков у блозі для Atlantic Council закликав Захід підтримати перегляд Мінських угод через те, що вони більше не відображають низку реалій на сході України.

"Це найбільш очевидно у зв'язку з лінією зіткнення, яку було ретельно зафіксовано в офіційних Мінських угодах. Лінія фронту, визначена на початку 2015 року, відтоді застаріла внаслідок подальшої російської окупації ще 1800 квадратних миль української землі. Зрозуміло, що такі аномалії позбавляють увесь Мінський процес його логіки", – повідомив він.

Водночас Резніков наголосив, що Україна все одно виступає за продовження зусиль у рамках Мінського процесу.

Однак на Росії його заяву сприйняли по-своєму, зокрема як сигнал про вихід України з Мінських угод.

"Якщо найближчим часом цю заяву буде підтверджено або спростовано тепер вже прем'єр-міністром або президентом України, то це дійсно означає вихід України з мінських угод, а отже і з мінського і нормандського форматів переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі", – заявив помічник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme