Україна відмовилася підписувати "формулу Штайнмаєра", – росЗМІ

Представники української делегації відмовилися від закріплення на папері "формули Штайнмаєра"

Про це повідомило джерело, передає Depo.ua з посиланням на "Интерфакс".

"Українська делегація під час зустрічі контактної групи у Мінську відмовилася закріплювати на папері і підписувати" формулу Штайнмаєра", мотивуючи це тим, що цей документ не передбачений мінським комплексом заходів" – сказало джерело.

Київ наполягає на передачі йому спочатку під контроль ділянки кордону з Росією на Донбасі, а також роззброєння ополченців самопроголошених республік.

"Лише після цього Київ пропонує провести вибори", – заявило джерело.

Джерело відзначило, що в умовах відмови Києва від підписання "формули Штайнмаєра" не вдалося досягти домовленості з розведення сил на лінії протидії на Донбасі.

Раніше очікувалося, що тристороння контактна група на зустрічі в Мінську в середу закріпить параметри політичного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Як зазначалося, до підписання готується низка документів.

"Зокрема, передбачається закріпити підписами свого роду "дорожню карту", порядок політичного врегулювання конфлікту. Йдеться про те, щоб сторони, поставивши підписи під документом, взяли на себе низку зобов'язань", – заявляло інформоване джерело.

"Зокрема, Київ повинен ухвалити закон про особливий порядок проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей. В день проведення виборів для цих територій повинен бути введений особливий статус, але на попередній тимчасовій основі з деякими обмеженнями. Вибори повинні проводитися під наглядом ОБСЄ, відповідно до принципів свободи та демократії. Після того, як буде опублікована доповідь БДІПЛ ОБСЄ, з якого випливає, що вони визнані такими, що відбулися, особливий статус повинен бути введений на постійній основі, а потім закріплений в Конституції України", – відзначало джерело.

У той же час передбачалося, що документ не міститиме вимог про передачу Києву контролю за ділянкою кордону з Росією до проведення виборів і закріплення у Конституції країни особливого статусу Донбасу. Питання про розміщення міжнародної поліцейської місії ОБСЄ також розглядати не передбачалося.

Однак, за словами джерела, перш ніж проводити вибори, сторони конфлікту на Донбасі повинні будуть взяти на себе зобов'язання завершити процес розведення сил в районі Петровського і Золотого, а також здійснити обмін затриманими за формулою "всіх встановлених на всіх встановлених".

Нагадаємо, 14 вересня чинний голова ОБСЄ Мирослав Лайчак офіційно підтримав так званий "план Штайнмаєра" для виконання "Мінських домовленостей".

Того ж дня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко запевнив, що внесення у Конституцію України змін щодо особливого статусу Донбасу не буде.

Читайте також: Формула Штайнмаєра: Як Путін підводить Зеленського до особливого статусу Донбасу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme