Україна та НАТО активізують співпрацю, – Кулеба

У межах робочого візиту віце-прем'єр-міністра України Дмитра Кулеби до Брюсселя досягнуто домовленості щодо активізації діяльності Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міноборони.

"Віце прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба обговорив у штаб-квартирі НАТО подальші шляхи співробітництва з Альянсом у ході зустрічей із заступником генерального секретаря НАТО з політичних питань та політики безпеки Бетінною Каденбах, помічником генерального секретаря НАТО з питань операцій Джоном Манзою та спеціальним представником генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки Клер Хатчинсон. Задля інтенсифікації практичної взаємодії у сфері реформування структур сектору безпеки і оборони було домовлено активізувати діяльність Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, сторони виявили обопільний інтерес до посилення взаємодії Україна-НАТО у контексті протидії гібридним загрозам та безпековим викликам та обмінялись думками щодо можливих спільних дій, спрямованих на посилення безпеки у регіоні Чорного моря. У контексті оновленої політики Альянсу щодо взаємодії з партнерами сторони обговорили пріоритети та спільні заходи в рамках запропонованого Альянсом принципу "одна країна – один план".

Кулеба поінформував Альянс про готовність України збільшити свій внесок у проведення операцій під проводом НАТО. Він також повідомив про розробку проекту нової Стратегії національної безпеки України, яку Україна має намір презентувати союзникам з метою отримання відповідних рекомендацій і пропозицій.

Під час зустрічей сторони також домовились про продовження практики спільної військової підготовки включно зі стажуванням військовослужбовців ВМС Збройних Сил України на кораблях ВМС держав-членів НАТО.

Сторони також обговорили питання підготовки візиту Північноатлантичної ради НАТО в Україну наприкінці жовтня, повідомили в Міноборони.

Нагадаємо, 9 вересня віце прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба прибув до штаб-квартири НАТО в Брюсселі.

Довідка: 3 вересня у штаб-квартирі НАТО відбувся брифінг Політичного комітету НАТО, участь у якому взяв керівник експертної групи взаємодії з НАТО урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабміну Олексій Генчев.

Тоді відбулася низка зустрічей, покликаних виробити оновлену політику НАТО щодо енергетичної безпеки та пропозиції до збільшення ролі Альянсу у подоланні викликів безпеці в енергетичній сфері.

Союзникам повідомили про заходи України в контексті посилення міжвідомчої координації у сфері захисту критичної інфраструктури, розбудови національної системи стійкості, зокрема в енергетичному секторі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"