UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна стала співавтором резолюції ООН, яка має притягти Росію до відповідальності

Україна стала співавтором резолюції Ради з прав людини ООН "Права людини на безпечну воду та санітарію", яка стане ще одним засобом притягнення до відповідальності Росії через порушення соціально-економічних прав людей на окупованих територіях України
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу Міністерства закордонних справ.

Резолюція відзначає важливість доступу до безпечної, чистої питної води для реалізації прав кожної людини.

"Ця резолюція, як і інші міжнародно-правові інструменти у сфері міжнародного гуманітарного права і права у галузі прав людини, стане ще одним важливим засобом притягнення до відповідальності Росії через порушення соціально-економічних прав людей на окупованих територіях України, у тому числі права на доступ до безпечної води та базову санітарію", – йдеться в повідомленні.

В МЗС зазначили, що в умовах російської агресії та окупації частини української території тема доступу до води набула особливої важливості.

"Варварське ставлення до окупованих територій і природних ресурсів України вже призвело до справжньої екологічної катастрофи на Донбасі. Затоплення шахт і неналежне управління іншими незаконно привласненими промисловими та інфраструктурними об’єктами спричиняє забруднення ґрунтових вод, зокрема й радіоактивними відходами. Це загрожує водним ресурсам не лише окупованої частини Донбасу, а й прилеглій підконтрольній території України", – заявили в МЗС.

У міністерстві підкреслили, що ця загроза швидко поширюється на сусідні регіони, але особливе занепокоєння викликає неможливість оцінки завданої шкоди ані українськими, ані міжнародними експертами через блокування російськими окупаційними адміністраціями доступу до окупованих територій для проведення експертизи, у т.ч. міжнародної.

В МЗС наголосили, що надмірна експлуатація незаконно захоплених промислових підприємств, природних ресурсів в окупованому Криму ставить під загрозу доступ до питної води для населення півострова. Водночас російська окупаційна влада потребує дедалі більше води для здійснення прискореного розвитоку військових об’єктів та підприємств військово-промислового комплексу, нарощування військового контингенту.

За даними МЗС, ситуація ускладнюється активним переселенням Росією своїх громадян в окупований Крим з метою зміни демографічного складу населення півострова.

"Такі дії держави-окупанта є воєнним злочином і вимагають відповідного реагування з боку міжнародної спільноти", – наголосили в міністерстві.

У МЗС нагадали, що Росія як держава-окупант зобов’язана забезпечувати соціально-економічні права і потреби населення на територіях, які перебувають під її контролем, у тому числі щодо базової санітарії та безпечної води. За порушення цих зобов’язань, як і інших норм міжнародного гуманітарного права і права у галузі прав людини, РФ несе повну відповідальність.

"Ухвалення згаданої резолюції стане черговим кроком до настання такої відповідальності, над чим ми наполегливо працюємо", – додали в МЗС.

Нагадаємо, Зеленський зібрався реформувати ООН.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"