UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна розповіла ООН, як справляється з наслідками Чорнобиля

Україна разом з партнерами в ООН та ЄС докладає зусиль задля подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, поліпшення стану громад, які страждають від її наслідків, розвитку у Зоні безпеки альтернативної енергетики
 

Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на 28-й міжнародній конференції з питань охорони здоров’я та навколишнього середовища ООН, присвяченій питанням Чорнобиля, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

“Чорнобильська катастрофа змінила хід історії та залишиться в її анналах сумною та трагічною сторінкою. Людство не знало техногенної катастрофи такого масштабу та складності з точки зору довгострокових наслідків у гуманітарній, соціальній, економічній сфері, галузі охорони здоров’я. Аварія втрутилася у життя майже 2 мільйонів людей у більш ніж двох тисячах місць, які попали під її вплив”, - зазначив Єльченко.

За словами дипломата, Україна докладає всіх зусиль для поліпшення стану громад, які зазнали шкоди, та відновлення економічного потенціалу їхніх територій, оскільки та “три десятиріччя потому, на жаль, інцидент змушує їх страждати”.

Єльченко також розповів, що за допомогою інституцій ООН та європейських партнерів Україна успішно впроваджує міжнародні проекти, спрямовані на відновлення та розвиток регіонів, які постраждали від аварії на ЧАЕС. Зокрема йдеться про перетворення об’єкту "Укриття" на безпечне місце за допомогою побудови Нового Безпечного Конфайнменту.

“Цей проект є безпрецедентним в історії інженерної думки. Він є найбільшою наземною рухомою структурою, яка була коли-небудь побудована”, - розповів Єльченко і додав, що фінальним кроком нині є завершення побудови конструкції та введення її в експлуатацію.

Дипломат наголосив, що Україна створює всі можливості для впровадження амбіційного проекту - встановлення наземної сонячної станції у чорнобильській Зоні відчуження. Фотовольтаїчна станція створюється відповідно до зобов’язань України за Кіотським протоколом на території закинутого стадіону в Зоні.

Він також закликав до фінансової підтримки розвитку альтернативної енергетики у Зоні відчуження.

Нагадаємо, у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй 26 квітня проходять тематичні заходи до 33-х роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme