Україна проти представників РФ у миротворчій місії на Донбас - Клімкін

Україна проти участі росіян у миротворчій місії, яку українська влада запрошує на Донбас
Depo.Влада
19 лютого 2015 14:12
ФОТО: depo.ua
Україна проти представників РФ у миротворчій місії на Донбас - Клімкін
Україна проти представників РФ у миротворчій місії на Донбас - Клімкін

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Греції Нікосом Котзіасом, передає «РБК-Україна».

За його словами, логіка прийняття рішення в рамках ООН встановлена і добре відома: після попередніх консультацій з Радою Безпеки генеральний секретар ООН повинен послати попередню місію в Україну, а її результати повинні стати основою для дискусії в Раді Безпеки ООН і основою для прийняття рішення. Якщо вирішать послати миротворців, то буде сформований склад сил і відповідне логістичне забезпечення.

«У випадку, якщо це буде спільна місія ЄС і ООН, я виступатиму за домінуючий європейський компонент у цій місії. Ми маємо бачення мандата цієї місії, але окремо і дуже чітко хочу відзначити, що російські представники як країни-агресора в цій місії не повинні брати участі, оскільки це питання не тільки довіри до місії та ефективності місії, а й у цілому питання принципів і цінностей, і питання дотримання міжнародного права», - підкреслив Клімкін.

Крім того, голова МЗС України запросив до Києва прем'єр-міністра Греції Алексіса Ціпраса, щоб, у тому числі, обговорити з ним низку спільних проектів двох країн.

Як повідомляв depo.ua, РНБО України на вчорашньому засіданні вирішив звернутися в ООН з проханням направити в Україну миротворчу місію, яка діятиме відповідно до мандату Ради Безпеки ООН.