США і Британію просять виконувати свій обов'язок перед Україною

МЗС України закликає країни-підписанти Будапештського меморандуму вжити невідкладних заходів з відновлення територіальної цілісності, суверенітету і миру в Україні, які були порушені одним з підписантів цього документа - Російською Федерацією
Depo.Влада
5 грудня 2014 14:29
ФОТО: depo.ua
США і Британію просять виконувати свій обов
США і Британію просять виконувати свій обов'язок перед Україною

Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ України, передає ДеПо.

У 20-ту річницю підписання цього Меморандуму в МЗС України також закликали країни-підписанти розпочати проведення практичного обговорення юридичних гарантій безпеки щодо країн, які відмовилися або планують відмовитися від ядерної зброї.

Порушення Росією своїх же гарантій безпеки в українському МЗС назвали «актом відкритої агресії проти України» та «загрозою для всієї міжнародної системи ядерної безпеки».

Разом з тим в МЗС України нагадали про сумлінне дотримання Україною взятих на неї за Будапештським меморандумом зобов'язань.

Відомо, що Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї - міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією і Великобританією. Угода містить пункти, які надають Україні гарантії її суверенітету і безпеки.

Раніше ДеПо повідомляв, що Президент США Барак Обама визнав, що не відчуває оптимізму у зміні політики РФ у відношенні до України до тих пір, поки не подіють санкції.