Україна закликала Росію забезпечити припинення вогню з 19 січня

Україна вчора запропонувала Російській Федерації підписати графік імплементації Мінських угод у редакції від 13 листопада і забезпечити припинення вогню з 19 січня
Depo.Влада
19 січня 2015 07:59
ФОТО: depo.ua
Україна закликала Росію забезпечити припинення вогню з 19 січня
Україна закликала Росію забезпечити припинення вогню з 19 січня

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на заяву Міністерства закордонних справ України.

«Україна неухильно дотримується всіх пунктів Мінських угод і вимагає цього від Росії. 13 листопада представники України і РФ підписали робочий документ, який передбачав чіткий графік імплементації положень Мінського меморандуму, зокрема в частині забезпечення двостороннього припинення вогню, відведення важкого озброєння і повернення на лінію розмежування. Російська сторона відкликала свій підпис з-під цього документа», - зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

Українські дипломати вважають, що початок виконання цього документа створить необхідні передумови для проведення найближчим часом консультацій Тристоронньої контактної групи, зустрічі міністрів закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії, а в подальшому - і проведення саміту глав цих держав і урядів в Астані.

«Вимагаємо, щоб нарешті цей план був виконаний... Українська сторона готова брати участь у консультаціях Тристоронньої контактної групи з підписантами Мінських угод у будь-який час», - запевнили в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що Україна повною мірою виконує Мінські домовленості і чотири довгих місяці чекає їх виконання з боку Росії і бойовиків, які останні два місяці безперервно штурмують донецький аеропорт.

У МЗС переконані, що підписання Росією графіка виконання Мінських домовленостей дозволить негайно припинити вогонь і убезпечити мирне населення регіону від обстрілів бойовиків, чим вони займаються чотири останні місяці.

Нагадаємо, що Мінськими домовленостями передбачається припинення вогню всіма сторонами конфлікту, відновлення українського контролю на російсько-українському кордоні, негайне виведення іноземних військ і найманців з України, відведення важкого озброєння від лінії розмежування за станом на 19 вересня, звільнення заручників та незаконно утримуваних осіб, поліпшення гуманітарної ситуації в регіоні та проведення місцевих виборів за українським законодавством.

Як повідомляв depo.ua, днями президент РФ Володимир Путін направив листа президенту України Петру Порошенку, в якому теж закликав припинити вогонь і відвести важке озброєння, проте вже від «фактичної лінії» розмежування. Також у МЗС РФ заявили, що готові вплинути на «ополченців» для досягнення миру.