Україна визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо злочинів на Донбасі

Верховна Рада визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо ситуації, яка склалася внаслідок агресії РФ проти України з 27 лютого і здійснення на території України міжнародних злочинів
Depo.Влада
4 лютого 2015 13:48
ФОТО: depo.ua
Україна визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо злочинів на Донбасі
Україна визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо злочинів на Донбасі

За таку постанову проголосував 271 депутат, передає depo.ua.

«З весни 2014 року проти України триває військова агресія Російської Федерації і бойовиків, яких вона підтримує, під час якої був анексований Крим, який є частиною території незалежної суверенної держави Україна, окупована частина Донецької та Луганської областей України, загинули тисячі громадян України, серед яких діти, поранено тисячі осіб, зруйнована інфраструктура цілого регіону, сотні тисяч громадян були змушені залишити свої будинки», - йдеться в заяві.

Беручи до уваги, що зазначені протиправні дії містять ознаки тяжких та особливо тяжких злочинів проти людства та воєнних злочинів, що підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, Верховна Рада, як єдиний орган законодавчої влади України від імені українського народу, цією заявою:

1. Визнає згідно з пунктом 2 статті 11 та пунктів 2, 3 статті 12 Римського статуту юрисдикцію Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людства та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та іншими особами, які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян починаючи з 20 лютого 2014 року і до теперішнього часу.

2. Звертається до Міжнародного кримінального суду про встановлення винних у скоєнні злочинів проти людства та воєнних злочинів, передбачених статтею 7 та статтею 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду та притягнення до кримінальної відповідальності вищих посадових осіб Російської Федерації та інших осіб, які можуть бути встановлені прокурором Міжнародного кримінального суду.

Нагадаємо, наприкінці січня 2015 року міжнародна неурядова організація Amnesty International закликала Раду внести зміни до Конституції України в частині можливості ратифікації Римського статуту.