Україна поскаржилась в ІМО щодо порушення Росією судноплавства у Криму

Українська делегація в Міжнародній морській організації (ІМО) заявила про факти ведення Російським морським регістром судноплавства (РМРС) господарської діяльності на тимчасово окупованій території АР Крим у порушення вимог законодавства України та відповідних резолюцій ГА ООН
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Міністерства інфраструктури України.

"3 липня українська делегація в Міжнародній морській організації (ІМО) поінформувала держави-члени про факти ведення Російським морським регістром судноплавства (РМРС) господарської діяльності на тимчасово окупованій території АР Крим у порушення вимог законодавства України та відповідних резолюцій ГА ООН. Зокрема, це стосується надання суднам послуг конвенційного огляду та сертифікації для подальшої їх реєстрації під прапором РФ, а також надання суднам сюрвеєрських послуг", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, будь-які класифікаційні та конвенційні свідоцтва, а також інші документи, що видані після 31 липня 2014 року Російським морським регістром судноплавства на тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополь, є недійсними, не створюють жодних правових наслідків та, по своїй суті, мають вважатися незаконними.

Окрім цього, представник України та делегації 30 інших країн-членів ІМО, зокрема Великої Британії, Естонії, Німеччини, Норвегії, США, Фінляндії, Швеції, закликали Росію до негайного виконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права та звільнення незаконно захоплених військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів.

Нагадаємо, на Росії вже 13 українським морякам висунули остаточне обвинувачення.

Довідка. Міжнародна морська організація – міжнародна міжурядова організація, є спеціалізованою установою ООН. Діяльність ІМО спрямована на скасування дискримінаційних дій, що зачіпають міжнародне торговельне судноплавство, а також прийняття норм (стандартів) по забезпеченню безпеки на морі і запобіганню забрудненню з суден довкілля, в першу чергу, морського.

Україна є членом ІМО відповідно до постанови Верховної Ради України від 04.02.1994 № 3938-ХІІ "Про прийняття Конвенції про Міжнародну морську організацію 1948 року в редакції 1982 року".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна