Україна передала свої зауваження до технічного звіту Ірану про катастрофу літака МАУ

МЗС України передало зауваження і пропозиції до проекту фінального технічного звіту Ірану щодо катастрофи літака МАУ над Тегераном 

Христина Макогон

 

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін у Facebook, повідомляє Depo.ua.

"Україна сьогодні передала Ірану зауваження і пропозиції до проєкту фінального технічного звіту щодо катастрофи українського літака, яка сталася восьмого січня 2020 року в небі над Тегераном... Ми сподіваємось, що іранська сторона в повному обсязі врахує зауваження України та відповідним чином доопрацює текст фінального звіту технічного розслідування", - зазначив посадовець.

Єнін додав, що Україна цілком виконала свої зобов’язання за міжнародним правом.

"Ми разом з партнерами координуватимемо всі подальші кроки задля досягнення справедливості", - наголосив заступник глави МЗС України.

Нагадаємо, 20 лютого стало відомо, що військова прокуратура Ірану завершила розслідування катастрофи літака МАУ і готує обвинувальний акт, щоб передати справу до суду. 

22 лютого заступник голови МЗС Євгеній Єнін заявив, що Іран досі не повідомив Україні імен підозрюваних у кримінальному провадженні щодо катастрофи українського літака над Тегераном. 

Довідка: 8 січня 2020 року невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня 2020 року Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Переговори між Україною та Іраном щодо розслідування трагедії та компенсації за збиття літака тривали з липня минулого року. 30 грудня 2020 року іранське державне інформаційне агентство IRNA повідомило, що уряд Ірану виплатить по 150 тисяч доларів сім'ям кожної зі 176 жертв авіакатастрофи, однак і досі не виплачено жодних компенсацій від Ірану. 

Читайте також: Незручна правда: Чому Україні варто йти на конфлікт з Іраном через збитий літак

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада