Україна не відведе техніку в односторонньому порядку і чекає проблем з Дебальцевим

Україна після початку перемир'я приготувалася до подальшого виконання Мінських угод, але виконання наступного пункту - відведення техніки, можливе тільки за таких самих дій зі сторони бойовиків

Україна не відведе техніку в односторонн…

Про це заявив у прямому ефірі телекомпанії ВВС посол України з особливих доручень Дмитро Кулеба, передає depo.ua з посиланням на «Європейську правду».

«Українська сторона підготувалася до відведення важкої зброї, і ми будемо стежити за тим, як відбувається цей процес з боку сепаратистів. Адже він має бути взаємним. Одностороннє відведення (з української сторони) поставить під ризик як цивільних осіб, так і військових», - пояснив представник МЗС.

Він також додав, що вночі фіксувалися певні випадки порушення режиму припинення вогню з боку проросійських сил, у тому числі - в районі Дебальцевого.

У МЗС очікують, що в цьому районі будуть великі проблеми з виконанням Мінських домовленостей.

«Дебальцеве залишається однією з найгарячіших точок. В цілому, перемир'я тут дотримується, але ми очікуємо, що це буде критичне місце в питанні забезпечення дійсного припинення вогню. Звичайно, терористи будуть намагатися тиснути тут на Україну», - заявив Кулеба.

Він також зазначив, що українська влада не виключає переходу до іншої стратегії у разі системного порушення Мінської угоди.

«Залишається план Б, до якого ми звернемося, якщо Росія і терористи зірвуть Мінські домовленості», - повідомив дипломат.

Як писав depo.ua, сьогодні вранці сили АТО повідомили про стрілянину на лінії фронту, у тому числі - в районі Дебальцевого, і заявили про підготовку провокацій з боку бойовиків.

Раніше ватажок терористів Олександр Захарченко заявляв, що бойовики «ДНР» припинять вогонь у неділю опівночі по всій своїй території, крім «внутрішніх районів», до яких вони відносять Дебальцеве.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що у разі порушення Мінських домовленостей в Україні буде введено воєнний стан. Одним з пунктів домовленостей є відведення важкого озброєння, що має розпочатися не пізніше другого дня після припинення вогню і завершитися протягом 14 днів.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme