Україна може взагалі не отримати вакцину від COVID-19 в найближчий рік, – ЗМІ
Обіцянка нашої влади почати навесні масову вакцинацію від COVID-19 може зірватися через банальну причину відсутності вакцин. А вже через півроку Євросоюз може відгородитися від України залізною завісою, аби захистити своє щеплене населення від нашого нещепленого
- Головна
-
21 грудня 2020 15:32
Поставки вакцин в Україні можуть затриматися до весни 2022 року, коли всі наші західні сусіди з Євросоюзу вже завершать масову вакцинацію. І це проблема, що виходить далеко за рамки медицини, повідомляє Depo.ua з посиланням на ДС.
Сумарно наша влада обіцяє незабаром 12 млн доз вакцин, яких повинно вистачити для вакцинації 6 млн українців (вважається, що для надійного ефекту потрібно по дві дози на людину). Ці 12 млн доз повинні надійти двома каналами.
Один канал — це безкоштовні поставки через міжнародну програму COVAX. Головні донори програми COVAX — Великобританія і країни Європейського союзу, а також Фонд Білла і Мелінди Гейтс.
Інший канал — це поставки з держзакупівель. У держбюджеті-2021 на закупівлю вакцин від COVID-19 передбачено 2,6 млрд грн. По суті, це ті $ 100 млн, які виділені Україні спеціально на ці цілі Світовим банком. Як підтвердив 17 грудня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, цих грошей вистачить на 4 млн доз.
Отже, ми очікуємо безкоштовні 8 млн доз від благодійної програми, яка поки що зібрала менше третини необхідних коштів навіть на дешеві неякісні вакцини, чиї виробники ще не отримали дозволу регулюючих органів в своїх країнах. Швидше за все, початок поставок вакцин за цією програмою затримається в кращому випадку до другої половини 2021 року, а в гіршому — взагалі до 2024 р.
Тепер подивимося на другий канал, тобто на гроші Світового банку. $100 млн на 4 млн доз — це по $25 за дозу, що вже викликає повагу, адже це десь посередині між цінами на найдорожчі і якісні вакцини Pfizer і Moderna. Тож хоча б двом мільйонам українців пощастить. Щоправда, коли це трапиться, наразі велика таємниця. Напевно, наша влада хоче зробити нам сюрприз і тому старанно замовчує, коли ж будуть укладені контракти з виробниками цих вакцин.
Директор з глобального прогнозування The Economist Intelligence Unit Агата Демараіс зазначила, що Україна входить до групи країн останньої черги, які отримають вакцину в період з квітня 2022 по кінець 2023 року. "Спочатку багаті країни отримають доступ до вакцин від коронавірусу, а для бідніших — термін до 2024 року", — підкреслила Демараіс. У першій черзі — США, Великобританія, Японія і всі країни ЄС. Для їх жителів вакцини від коронавірусу стануть широкодоступними ще до березня 2022 року.
Нагадаємо, раніше у "ЄС" заявили, що рапортуючи про плани вакцинувати 20% громадян, уряд Зеленського вводить українців в оману.
Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:57 Американський науковець заявив, що розгадав таємницю монстра озера Лох-Несс
- 23:56У збірній України з футболу з'явиться ще один італійський тренер ФОТО
- 23:39Підготовка до інавгурації: Байден прибув на військову базу Ендрюс
- 23:32 Стали відомі суперники збірної України на товариські матчі перед Євро ФОТО
- 23:22 Кандидат Байдена на посаду очільника Держдепу заявив, що потрібно оживити "альянси", які будуть протидіяти Росії, Ірану та КНДР
- 23:21 Українець Ярмоленко отримав одну з найкращих оцінок у складі "Вест Гема" ФОТО
- 23:01 Україна на карантині до 28 лютого: Що відбувається (ХРОНІКА)
- 22:57 Українського баскетболіста Леня сенсаційно відрахували з "Торонто" ФОТО
- 22:55Війна ОП і КСУ: Коли Тупицький зможе оштрафувати Зеленського на 8 тисяч гривень
- 22:54 Дональд Трамп у прощальній промові заявив, що політичний рух, який він розпочав, тільки починається
- 22:43 У Києві затримали ветеранку АТО: Шиють участь у бойових діях на боці "ДНР", – нардеп
- 22:33Як тренер "Динамо" Луческу ганяє бразильця-товстуна на зборах в Еміратах ФОТО Відео
- 22:30 Нові купальники: Як на Львівщині пірнали в ополонку на Водохреща (ФОТО, ВІДЕО)
- 22:21В ЄС створять систему для контролю за дотриманням санкцій
- 22:04 Як гольовий пас українця Ярмоленка головою приніс перемогу "Вест Гему" в АПЛ ФОТО Відео
- 21:59 Малюська планує запустити в Україні "модельну в'язницю"
- 21:58 Отруєння Навального: У Європарламенті вимагають ввести санкції проти Росії та зупинити "Північний потік-2"
- 21:55У "ДНР" готуються суттєво обмежити права тих, хто відмовиться від отримання окупаційних паспортів
- 21:45 Новий тренер донецького клубу несподівано не з'явився у його розташуванні ФОТО