Україна кличе міністра Угорщини на переговори

Сьогодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт МЗС.

Кулеба запросив угорського колегу 23 вересня відвідати Закарпаття, щоб обговорити подальші кроки з реалізації вже досягнутих домовленостей з розвитку взаємодії в політичній, економічній, культурно-гуманітарній сферах та взяти участь у спільних заходах.

"Запроваджені в Україні та Угорщині обмеження для в'їзду іноземців у зв'язку з поширенням коронавірусу накладають певні обмеження на всіх громадян, незалежно від статусу. На цьому тлі наша зустріч є чітким сигналом — обидві країни налаштовані на пошук взаємоприйнятних рішень без зволікань," – зазначив Кулеба.

Міністри погодилися, що соціально-економічний успіх Закарпаття може стати спільною історією успіху відносин України та Угорщини, і що дружні відносини між двома країнами важливі для всього регіону Центральної Європи.

Нагадаємо, 13 червня міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто повідомив, за яких умов Угорщина зніме вето в НАТО щодо України.

У січні віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба заявив, що відбулися деякі речі, і Угорщина – вже не проблема.

Довідка: Відносини між Україною та Угорщиною ускладнилися після ухвалення в Україні Закону "Про освіту". Закон у другому читанні та в цілому ухвалили 5 вересня 2017 року, він набув чинності 28 вересня. Згідно з нормами цього документа, розширено використання державної мови в шкільному навчанні. Угорщина висловила занепокоєння майбутнім угорської меншини в Україні.

Будапешт блокував засідання комісії Україна – НАТО на вищому рівні і заявляв, що готовий протистояти євроатлантичній інтеграції України, поки до закону не буде внесено зміни.

У 2018 році 67,5 % угорських школярів не подолали пропускний поріг ЗНО з української мови.

У липні 2019 року Угорщина заявила, що зніме вето на переговори України з НАТО після повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою та надасть €50 млн на розвиток прикордонної інфраструктури.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада