Україна хоче отримати від Канади розвіддані про збиття "Боїнга" ракетою

Україна прагне отримати доступ до канадської розвідувальної інформації щодо ймовірного ураження ракетою літака МАУ поблизу Тегерана

Про це заявив посол України в Канаді Андрій Шевченко в ефірі телеканалу СВС, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Мені невідомо про це (передачу Канадою Україні розвідувальних даних про ймовірні причини катастрофи літака МАУ, – ред.), але ми б дуже цього хотіли. Наш підхід полягає у наступному: ми хочемо ділитися усією наявною або здобутою в майбутньому інформацією та очікуємо того ж від партнерів", – сказав Шевченко.

Він додав, що наразі Україна не має інформації, яка могла б підтвердити або спростувати зробену прем'єром Канади Джастіном Трюдо заяву про ймовірне ураження літака МАУ іранською ракетою.

Нагадаємо, 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані розвідки говорять про те, що український літак був помилково збитий ракетою з боку Ірану.

ЗМІ пишуть, що Іран збив український авіалайнер МАУ двома російськими ракетами "земля – повітря".

Іран попросив Boeing прислати своїх представників для розслідування авіакатастрофи рейсу PS752.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явилися фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. 

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей. Жертвами авіатрощі стали люди з різних країн: 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 –Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

МАУ оприлюднила список пасажирів літака, що розбився в Ірані, а також – членів екіпажу, які були українцями.

9 січня в Україні оголосили днем жалоби за жертвами авіакатастрофи в Ірані.

9 січня Іран оприлюднив попередній звіт про авіатрощу літака МАУ, де зазначається, що пілоти хотіли повернутися в аеропорт вильоту. Згідно зі звітом, літак МАУ загорівся в повітрі, до зіткнення із землею.

9 січня про те, що літак МАУ, імовірно, не впав через технічну несправність, а був збитий, заговорили президент СШАпрем'єр-міністр Канади та голова британського уряду.

 

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Хто загинув і що сталося: Офіційні дані про падіння українського літака в Тегерані

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme