UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна хоче отримати $160 мільйонів екс-прем'єра Лазаренка

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Україна претендує на повернення у бюджет $160 млн із грошей екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка, які той вивів з України

Про це він заявив у інтерв'ю "Ліга.нет", інформує Depo.ua.

"Україна претендує на $160 млн, тобто на суму, яка, згідно з даними слідства, виведена з України", - сказав Луценко.

Він уточнив, що гроші знаходяться під арештом і України, і США.

"Американські правоохоронці звернулися до нас із пропозицією зняти наш арешт під гарантії США повернення саме $160 млн в Україну. Ми погодилися. Але потім Лазаренко так і не пішов на угоду з американським слідством", - додав він.

Луценко зазначив, що "наскільки я розумію, тепер вони будуть добиватися повної конфіскації усіх $220 млн; хоч сам Лазаренко міг би розраховувати при угоді на значну суму".

На запитання про те, що Лазаренко вкрав гроші, і йому ще щось може залишитись, Луценко відповів, що Лазаренку запропонували угоду.

"Це все відбувалося у ході виборів в Україні. І це було чутливим. Можливо, тому він відкладав вирішення цього питання. І на цей момент немає остаточного рішення. Чи він остаточно відмовився від угоди чи ні, я точно не знаю", - уточнив генпрокурор.

Також Луценко зазначив, що для нього "принципово не те, скільки коштів залишиться чи не залишиться у нього, мені важливо, щоб усі $160 млн, які доведено були виведені з України, повернулися в Україну".

Нагадаємо, у 2016 році в ГПУ прогнозували, що Україна зможе отримати $280 млн з коштів, незаконно виведених за кордон екс-прем'єром України Павлом Лазаренком.

Довідка: Павло Лазаренко у 1996-1997 роках очолював уряд України. Перебуваючи в Кабінеті міністрів, він організував схему поставок газу в Україну через комерційну фірму, від якої мав особисті доходи. На якомусь етапі його партнером стала Юлія Тимошенко, яка керувала приватною компанією ЄЕСУ. Надприбуток, який виводився за кордон, формувався за рахунок завищення ціни на газ для споживачів в Україні. Пізніше ГПУ відкрила справу проти Лазаренка, коли він був депутатом Верховної Ради.

Він втік з України в США на початку 1999 року. У вересні 2006 року Лазаренко був засуджений до 97 місяців ув'язнення і $10 млн штрафу за відмивання грошей та інші злочини. Термін ув'язнення і штраф пізніше були зменшені, і він вийшов на свободу 1 листопада 2012 року. За інформацією американських ЗМІ, Лазаренко може проживати разом з другою дружиною і трьома дітьми поблизу Сан-Франциско, США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme