Україна ініціювала ще одне засідання в ОБСЄ через російські війська на кордоні

Україна ініціювала спільне засідання обох постійно діючих директивних органів ОБСЄ (Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва) для розгляду питання суттєвого збільшення військової присутності РФ вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях
 

Журналіст відділу новин
Україна ініціювала ще одне засідання в О…
Фото: Прес-центр ООС

Про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк, інформує Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми ініціювали наступний значний крок у рамках Віденського документа і направили Шведському головуванню в ОБСЄ звернення про проведення спільної зустрічі Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва. Головування має опрацювати підготовку такої зустрічі протягом не більше, ніж 48 годин", – заявив Цимбалюк.

Згідно з процедурою, найпізніший термін для проведення такого засідання – ранок середи, 14 квітня. Скоріш за все, спільне засідання Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва відбудеться у вівторок. Під час цього засідання, яке пройде за участю усіх 57 країн-учасниць ОБСЄ, має бути висловлено рекомендації щодо врегулювання ситуації та зниження напруги, викликаної концентрацією військ РФ поблизу кордону з Україною.

За словами Цимбалюка, Україна ініціювала спільне засідання обох постійно діючих директивних органів ОБСЄ після того, як 10 квітня Росія проігнорувала скликану Україною зустріч держав-учасниць, на якій очікувалося отримати від РФ роз'яснення стосовно концентрації її військ біля українського кордону.

Він повідомив, що це питання є терміновим і викликає занепокоєння у більшості країн-учасниць ОБСЄ. Свідченням цього є проведена 10 квітня зустріч, яка відбулася не просто на вихідних, а й під час весінньої перерви у роботі ОБСЄ.

"Під час цієї зустрічі Україна отримала дуже широку підтримку. 39 країн-учасниць офіційно заявили про те, що вони мають занепокоєння і що вони зацікавленні в отриманні відповіді від Російської Федерації", – прокоментував Цимбалюк.

Нагадаємо, 10 квітня Україна ініціювала в ОБСЄ спеціальне засідання через збройну ескалацію Росії біля українського кордону та в тимчасово окупованому Криму.

Згодом стало відомо, що Росія відмовилася брати участь у цьому засіданні.

Того ж дня тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила, що проблема з мирним процесом на Донбасі – це Росія, без конструктивної позиції якої не буде прогресу.

Як відомо, за даними Міноборони України, Росія стягнула до українського кордону 28 батальйонних тактичних груп. Про це у вівторок на позачерговому засіданні Верховної Ради заявив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Тоді ж Верховна Рада України ухвалила постанову №5312 щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту, засудивши дії Росії.

31 березня, відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та держсекретаря США Ентоні Блінкена. Вони обговорили загострення ситуації на Донбасі та посилення взаємодії у безпековій сфері. А 1 квітня у розмові із міністром оборони України Тараном голова американського Пентагону запевнив, що США захистять Україну, якщо Росія розпочне активні військові дії на Донбасі.

7 квітня ватажок "ДНР" Денис Пушилін побачив на фронті на Донбасі американців і анонсував загальний призов в "ДНР". Того ж дня він заявив, що найманці з Росії готові вирушити на Донбас воювати проти України.

10 квітня стало відомо, що очільник бойовиків так званої "ДНР" Денис Пушилін опрацьовує три варіанти звернення до президента Росії Володимира Путіна, у одному з яких буде прохання прийняти "ДНР" до складу Росії.

Читайте також: Росія стягує війська до кордону: Які шанси, що буде повномасштабне вторгнення

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme