Україна і Швеція розпочинають спільне військове виробництво

Делегація шведських військових експертів прибула в Україну, щоб зустрітися з керівництвом «Укроборонпрому»
Depo.Влада
9 жовтня 2014 07:40
ФОТО: depo.ua
Україна і Швеція розпочинають спільне військове виробництво
Україна і Швеція розпочинають спільне військове виробництво

Про це повідомляється на сайті державного концерну «Укроборонпром», передає ДеПо.

Пер Вестерлунд, Юан Норберг і Томас Мальмльоф - уповноважені представники Науково-дослідного інституту оборони Швеції - заявили про готовність активно розвивати партнерські відносини з українськими зброярами і вже зараз домовилися про головні аспекти співпраці.

Швеція, одна із найрозвиненіших держав світу, зараз цікавиться розвитком України в європейських координатах і вболіває за її долю під час війни, коли Росія здійснює агресію на Донбасі. Про це військові експерти зі Стокгольму відверто сказали, висловлюючи українській стороні свою підтримку.

Зі свого боку, перший заступник Генерального директора ДК «Укроборонпрому» Сергій Пінькас зазначив, що сьогодні Концерн вибрав дуже чіткий вектор розвитку, спрямований у бік кооперації з країнами-членами Євросоюзу, а також наближення до стандартів НАТО.

Швеція, хоча нині  не стала членом Північноатлантичного Альянсу, пройшла тривалий, двадцятирічний шлях переоснащення свого війська, адаптувавши озброєння саме під ці стандарти. «Можливо, Україну чекає такий же шлях», - зазначив Директор з дослідницької діяльності НДІО Швеції Пер Вестерлунд.

Особливу увагу шведська делегація приділила питанням співпраці України з Росією. Сергій Пінькас підкреслив, що «Укроборонпром» зупинив співробітництво з країною-агресором, і вже розроблено програму імпортозаміщення. Тому сторони виділили основні шляхи майбутньої кооперації зі Швецією у сфері ВТС: організація спільного виробництва на території України, придбання новітніх технологій та продаж модернізованої і нової техніки.