Україна і ЄС відклали застосування Угоди про асоціацію на рік

Україна і Європейський Союз домовилися відкласти тимчасове застосування економічної частини угоди про асоціацію до кінця 2015 року
Depo.Влада
13 вересня 2014 09:01
ФОТО: depo.ua
Україна і ЄС відклали застосування Угоди про асоціацію на рік
Україна і ЄС відклали застосування Угоди про асоціацію на рік

Про це йдеться в спільній заяві комісара ЄС з питань торгівлі Карела де Гюхта, міністра економічного розвитку Росії Олексія Улюкаєва та міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, передає ДеПо з посиланням на РБК-Украина.

«Комісар ЄС з торгівлі де Гюхт, міністр закордонних справ України Клімкін та міністр економічного розвитку РФ Улюкаєв досягли угоди стосовно важливості сприяння лібералізації торгівлі на підтримку економічного зростання і процвітання, відповідно до їхніх зобов'язанностей перед СОТ», - йдеться в заяві.

«Повністю підтримувати стабілізацію України комісія готова в разі, якщо Україна ратифікує угоду про асоціацію з ЄС, запропонує додаткову гнучкість. Така гнучкість складатиметься у відстроченні до 31 грудня 2015 року тимчасового застосування поглибленої та всеосяжної вільної торгівлі, при цьому продовжуючи автономні торговельні заходи ЄС в інтересах України, протягом цього періоду», - наголошується в тексті.

Також наголошується, що сторони продовжать консультації про те, як вирішувати питання, підняті Росією. Прогрес цих консультацій буде розглянуто на рівні тристоронніх зустрічей міністрів.

«Цей безперервний процес має бути частиною всеосяжного мирного процесу в Україні, поважаючого право України визначати свою долю, а також територіальну цілісність. На основі цього розуміння Росія і Україна підтверджують, що вони продовжуватимуть застосовувати пільговий режим в зоні вільної торгівлі СНД», - йдеться в заяві.

Нагадаємо, вчора президент України Петро Порошенко заявив, що має намір внести Угоду з ЕС на ратифікацію до Верховної Ради 15 вересня. Синхронна з Європарламентом ратифікація Угоди запланована на 16 вересня.