Україна готує документи для екстрадиції з РФ Януковича і Ко - Ярема

Генпрокуратура готує пакет документів з приводу екстрадиції Віктора Януковича і його найближчого оточення з Російської Федерації
Depo.Влада
16 січня 2015 12:29
ФОТО: depo.ua
Україна готує документи для екстрадиції з РФ Януковича і Ко - Ярема
Україна готує документи для екстрадиції з РФ Януковича і Ко - Ярема

Про це, відповідаючи на запитання журналістів, чи зверталася Україна в російські органи влади з вимогою про видачу Януковича та інших колишніх високопоставлених чиновників українській системі правосуддя, Ярема сказав: «Відповідно до договору з РФ екстрадиція осіб, які перебувають на території Росії і України, повинні бути проведені певні дії, перш ніж готувати необхідний екстрадиційний пакет документів», передає  depo.ua.

Він повідомив, що одна з вимог, яку передбачає дана угода - це наявність санкцій на арешт або оголошення в міжнародний розшук. «В інших випадках запити на екстрадицію не направляються. Чому ми до цього часу не зверталися в РФ? Ви читали заяву генпрокурора РФ Юрія Чайки (заява про те, що Україна не зверталася до правоохоронних органів РФ з приводу видачі Януковича, - ред.). Згідно з нашим законодавством, санкція заочно на арешт не приймається, приймається привід для обрання запобіжного заходу. Тобто доставка, або ж оголошення в міжнародний розшук», - сказав він.

Ярема зазначив, що у зв'язку з цим, як тільки їх оголосили в міжнародний розшук, зараз готується пакет документів щодо екстрадиції Януковича і Ко.

Оголошення Інтерполом в міжнародний розшук колишнього президента України Віктора Януковича дає Києву можливість звернутися до РФ з приводу його екстрадиції, заявив генеральний прокурор країни Віталій Ярема.

Як повідомляв  depo.ua, 12 січня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що спеціальна комісія Інтерпола прийняла рішення про оголошення в міжнародний розшук колишнього президента України Віктора Януковича, його сина Олександра Януковича, екс-прем'єра Миколу Азарова та інших колишніх високопосадовців.