Україна буде доводити в ООН, що касетні боєприпаси застосовують тільки бойовики

Українська сторона готова довести в Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй, що заборонені касетні боєприпаси в зоні антитерористичної операції (АТО) використовувалися лише незаконними збройними формуваннями, які мають підтримку з боку Російської Федерації
Depo.Влада
22 жовтня 2014 19:19
ФОТО: depo.ua
Україна буде доводити в ООН, що касетні боєприпаси застосовують тільки бойовики
Україна буде доводити в ООН, що касетні боєприпаси застосовують тільки бойовики

Про це повідомив спікер Постійного представництва України при ООН Єгор Пивоваров, передає «Укрінформ».

«Україна повинна відреагувати на стурбованість Організації Об'єднаних Націй щодо закидів стосовно використання заборонених видів озброєння. У нас мета - переконати членів Ради Безпеки, що Україна дотримується всіх міжнародних зобов'язань і ні в якому разі не застосовує заборонені міжнародними угодами види озброєння», - сказав дипломат.

За його словами, українська сторона «готова представити переконливі матеріали на доказ того, що заборонені снаряди були випущені саме терористами».

Пивоваров прогнозує, що російська делегація під час виступів в Радбезі ООН, швидше за все, буде посилатися на доповідь Human Rights Watch стосовно України.

Як повідомляв ДеПо, Міжнародна організація Human Rights в новому звіті звинуватила українську владу у використанні касетних боєприпасів при обстрілі Донецька на початку жовтня. У штабі антитерористичної операції (АТО) спростували використання касетних бомб українськими військовими. В РНБО також упевнені, що Human Rights піддалася на багаточисленні провокації бойовиків.