UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Угорщина продовжить блокувати інтеграцію України в Євросоюз

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повторив раніше озвучену позицію Будапешта про блокування подальшого зближення України з Євросоюзом на знак протесту проти української реформи освіти

Про це він заявив за підсумками зустрічі зі своїм українським колегою Павлом Клімкіним, передає Depo.ua з посиланням на Європейську правду.

За словами Сійярто, зараз відносини між двома країнами "перебувають в найбільш складній фазі" з моменту проголошення незалежності України в 1991 році.

При цьому глава угорського МЗС підкреслив, що Угорщина продовжить виступати проти подальших кроків інтеграції України в ЄС через український Закону Про освіту, який передбачає, що діти нацменшин з середньої школи частково переходять на українську мову навчання.

При цьому спікер Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца додала, що Клімкін на зустрічі з Сійярто: "Угода про асоціацію - це шлях реформ, вона важлива для українських громадян, в тому числі і угорського походження".

Україна передала вказаний закон на експертизу до Венеціанської комісії, чия оцінка повинна поставити крапку в дискусіях навколо української реформи освіти.

Нагадаємо, голова МЗС Угорщини Петер Сіярто під час візиту в Ужгород заявив, що наступному засіданні Ради ЄС Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту.

Голова МЗС України Павло Клімкін у відповідь заявив, що Київ розглядає перегляд Угоди про асоціацію лише у контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Водночас брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що Рада ЄС відхилить пропозицію Угорщини щодо перегляду асоціації з Україною.

Довідка: 5 вересня Верховна рада України прийняла новий закон "Про освіту", а вже 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Водночас уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Депутати Національних зборів (парламенту) Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради щодо роз'яснень положень закону "Про освіту", зокрема мовної статті.

12 жовтня парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо статті 7 українського закону "Про освіту", підтвердивши запит угорців та деяких інших депутатів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme