Угорщина обіцяє не блокувати спільну заяву НАТО-Україна-Грузія, але "заморозить" двосторонні рішення

Угорщина погрожує продовжити блокування всіх зустрічей України та НАТО на вищому рівні через закон про освіту, але не блокуватиме заяву за підсумками зустрічі НАТО-Україна-Грузія

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто перед початком саміту НАТО, інформує Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Угорська позиція щодо України залишається незмінною. Угорський уряд не дозволить скликати будь-які зустрічі на вищому рівні або на рівні міністрів на рівні Україна-НАТО та накладатиме вето на всі спільні, двосторонні заяви НАТО та України", - сказав Сійярто.

Він заявив, що уряд Угорщини блокуватиме прагнення України до євроатлантичної інтеграції, "доки Україна не припинить позбавляти меншини своїх прав і не поверне права, які були скасовані".

"Уряд Угорщини не буде застосовувати своє право вето щодо саміту з безпеки Чорноморського регіону, який буде проводитися за участю Грузії та України, або у зв'язку із спільною заявою, яка буде випущена після зустрічі", - наголосив угорський міністр.

Нагадаємо, сьогодні 11 липня, у Брюсселі стартує дводенний саміт НАТО. Туди вже відбув президент України Петро Порошенко, який має взяти участь у засіданні Північноатлантичної ради НАТО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #НАТО